загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 119. Підсумок за розділом «Літературні казки» - 21 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 21 » Літер. читання 2 кл. Урок 119. Підсумок за розділом «Літературні казки»
16:10
Літер. читання 2 кл. Урок 119. Підсумок за розділом «Літературні казки»

Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Літературні казки»; розвивати вміння читати за особами, вибірково, працювати в групах, парах; створити атмосферу радості, насолоди від творчості; розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу, кмітливість, пам'ять; виховувати інтерес до читання казок.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Підсумок за розділом «Літературні казки»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над скоромовками
Діти
Мама вчить мене читати, вчить мене читати тато. Вчить дідусь і вчить бабуся, скоро-скоро я навчуся.
Учитель
Другий ряд теж не дрімає і швиденько промовляє.
Діти
Начитався букварика та й малюю косарика.
Коси сіно, косарику, на своєму гектарику. Учитель
А тепер у класі тиша, щоб почуть розмову мишок.
Діти
Мишка мишку запитала: «Що сьогодні поробляла? * Відказала мишка мишці: «Букву А шукала в книжці. Буду азбуку вивчати, щоб самій казки читати».
2.    Гра «Логічний ланцюжок»
Перший, хто починає ланцюжок, називає будь-яке слово, другий додає слово і пояснює, як воно зв'язане з першим. Наприклад:
Баба Яга — мітла (щоб літати); Колобок — вікно... Лисичка — півник... Котигорошко — булава... Рукавичка — мишка, жабка, зайчик...
Телесик — човник, рибка, річка, берег тощо.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Обличчям до обличчя»
Учні в парах повертаються одне до одного і переказують казку.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Діти, хто скаже, який розділ ми закінчили вивчати?
—  І сьогодні на уроці читання ми підіб'ємо підсумок за розділом «Літературні казки», і я побачу, чи справді ви любите читати казки, чи уважні ви читці, чи знаєте, якого автора та чи інша казка.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
—  Як сонечко радує теплом і світлом усе живе, так і казки зігрівають радістю, любов'ю і теплом душу і серце кожної дитини, кожного читця.
— Ось подивіться, тільки-но пригріло сонечко, і вже з'явилася перша квіточка. Але ця квіточка не звичайна, у неї на пелюстках написані завдання, які ми будемо виконувати. А щоб зірвати пелюсточку треба промовити слова: «Пелюсточку відірвем, знання свої доведем ».
1.    Читання за особами казки І. Я. Франка «Лис Микита»
— Назвіть головних героїв казки «Лис Микита».
—  Хто бажає читати слова Лиса, Вовчиці? Діти, а хто нам ще потрібен? (Автор)
— Розгорніть підручник на с 139. Усі уважно слідкуймо і слухаймо.
— Чого вчить ця казка? Хто автор цієї казки?
Пелюсточку відірвем. Знання свої доведем.
Фізкультхвилинка
2.    Робота в групах. Гра «З якої казки цей ланцюжок?»
— Кожній групі я даю картку, на якій написаний ланцюжок.
Ви всі разом прочитаєте його, поміркуєте і відгадаєте, до якої казки належить цей ланцюжок.
•   Дід, баба, внучка, собачка, кицька.
•   Дід, баба, собачка, кицька, мишка.
•   Черевичок, принц, карета, чарівниця.
Один учень з групи захищає, доводить, з якої казки ланцюжок.
Пелюсточку відірвем. Знання свої доведем.
3.    Робота в парах. «Пригадайте, з яких казок ці рядки?»
—  Кожній парі я даю картку, на якій написане речення з будь-якої літературної казки.
•   Під гіллястими кучерявими деревцями зайці люблять спочивати і вести довгі розмови про життя-буття.
•   Він об'їздив увесь світ, щоб знайти собі наречену, але так і не знайшов.
•   Що це ти їси, Микитко?
—  Ви уважно читаєте речення і пригадуєте, з якої казки ці рядки. Потім один учень з пари читає речення і доводить з якої воно казки.
4.    Гра «Упізнай за описом персонажів казок»
•   Хитрий, улесливий, учив вовчицю ловити рибу.
•   Задавака й нахаба, який полюбляв лежати в холодку.
5.    Гра «Упізнай казки за початком. Назви їхніх авторів»
•   Жив собі принц, і заманулося йому...
•   Один багатий удівець одружився вдруге з удовою, такою чванливою та гордовитою, якої відколи світ ніхто й не бачив...
VI.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Підсумок за розділом «Літературні казки»
— Чи сподобався вам урок?
— З яким настроєм ви його завершуєте?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1361 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть