загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 120. Урок позакласного читання. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом» - 21 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 21 » Літер. читання 2 кл. Урок 120. Урок позакласного читання. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом»
16:12
Літер. читання 2 кл. Урок 120. Урок позакласного читання. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом»

Мета: навчати учнів читати швидко і виразно, усвідомлювати зміст прочитаного; розвивати пам'ять, образне мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом»
1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1 •    Робота над скоромовкою
Біля моря долілиць Спину гріє хлопчик Гриць. Перележав, перегрів! Горе Грицю — підгорів.
—  Прочитайте скоромовку очима, за указкою — на швидкість, чистоту і правильність вимови.
2.    Складовий аукціон
Ла — (ласка, лама, ластівка,...)
Ру — (рука, ручка, рубанок, рукав,...)
Ша — (шахи, шапка, шакал, шарада,...)
3.    Читайте, запам'ятовуйте!
Рак ранесенько проснувся, В черевики гарні взувся Срібна рибка пропливала, Вона рака не впізнала. Рак розсердився, роззувся І додому повернувся.
Г. Чубач
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
•   На деревах вишеньки, 
А в траві — сунички. 
Сонечко із висоти
Нам цілує щічки.
Вся земля теплом зігріта,
Бо до нас приходить... (літо).
— Сьогоднішній урок ми присвячуємо чудовій порі року — літу.
— Чи любите ви літо?
— За що ви його любите?
IV.   РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ
— Які книжки на виставці вам знайомі?
— Хто хоче ознайомити зі своєю книжкою?
— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.
— Як називається ця книжка?
— У ній один твір? Чи це збірка творів?
— Чи написано прізвище автора на обкладинці?
— Хто намалював ілюстрації до неї?
— Де видана книжка?
V.    ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ
— В якому вірші говориться про початок шкільних канікул? (Роман Завадовий «Кінчається наука в школі»)
— Прочитайте окличне речення.
— Кому вдячні діти?
— З чим автор порівнює крапельки роси? (МаріяПознанська «Роса»)
Гра «Доберіть риму» Влітку — квітку; краси — роси; краплина — перлина; горить — за мить; розтане — стане; увись — колись.
VI.   ЧИТАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ ВАСИЛЯ ЧУХЛІБА «СТЕЖИНКА»
1 •    Гра «Рибки»
Самостійне мовчазне читання оповідання учнями.
— Куди стежка повела Тетянку?
— Що вона бачила прямуючи стежкою?
— Кого зустріла Тетянка?
— Де живуть мурахи?
— Чим зайняті бджоли?
2.    Робота в групах
Намалювати словесний малюнок до оповідання.
— Якими ви собі уявляєте гарбуза та гарбузиху з гарбузенятами?
Фізкультхвилинка
VII.  ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ«ХТО НАЙКРАЩИЙ СПІВАК?» (за романом Завадовичем)
1.    Гра «Упізнай пташку»
Учитель демонструє малюнки пташок, а діти відгадують, хто це. (Слухання аудіозапису голосів птахів.)
2.    Самостійне мовчазне читання оповідання учнями
— Чий спів слухало пташине журі?
— Кого визнали переможцем?
— Чому горобеня мало іншу думку?
VIII.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. «І вкрились луки цвітом, вітаючись із літом»
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Що видалося найбільш цікавим?
— Який висновок зробили для себе?
— З яким настроєм завершуєте урок?


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1360 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть