загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 16. Підсумковий урок. За розділом «Народні дитячі пісні та малі жанри» - 13 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 13 » Літер. читання 2 кл. Урок 16. Підсумковий урок. За розділом «Народні дитячі пісні та малі жанри»
13:02
Літер. читання 2 кл. Урок 16. Підсумковий урок. За розділом «Народні дитячі пісні та малі жанри»
Мета: систематизувати знання учнів про жанри усної народної творчості; перевірити знання, уміння, навички учнів; розвивати зв'язне мовлення, уміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Народні дитячі пісні та малі жанри
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
Ой був собі коточок. Украв собі клубочок. Та й сховався у куточок.
2.     Гра «Розшифруй»
(Пісня — душа народу.)
3.     Гра «Складаночка»
Із літер слова колискова скласти слова (колос, слово, сова, соло, коло, ко лиска, слива, олива та ін.).
4.     Робота над чистомовкою
Зу-зу-зу — боюся грозу. 
Зю-зю-зю — намажуся маззю. 
На-на-на — тепла весна. 
Ня-ня-ня — купали коня. 
Ра-ра-ра — висока гора. 
Ря-ря-ря — вранішня зоря. 
Ца-ца-ца — смачна піцца. 
Ця-ця-ця — лагідна киця.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на кращу складену лічилку.
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Ми завершили вивчати народні дитячі пісні та малі жанри. Сьогодні на уроці перевіримо і систематизуємо здобуті знання.
V.     ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Гра «Відгадай твір та його жанр»
— Які різновиди усної народної творчості ви знаєте?
— Відгадайте твір та зазначте жанр.
   Танцюй, танцюй, козуненько,
Ніженьками туп-туп! («Два півники». Народна дитяча пісенька)
   Ніс Гриць пиріг через поріг.
Став на горіх, упав на поріг. (Скоромовка)
   3 добрим дружись,
А лихих стережись. (Прислів'я)
•   Сидить Марушка в семи кожушках.
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Загадка)
•   Десь тут була подоляночка.
Десь тут була молодесенька... (Шсня-ера)
•   Іди, іди, дощику,
Зварю тобі борщику! Щісня-закличка)
•   Зайчику, зайчику,
Де ти бував? Щісня-забавлянка)
2.     Робота в групах
Групи отримують малюнки ромашки, лисички, соняшника, котика, зайчика, дзвоника. Кожна група складає і зачитує загадку.
Фізкультхвилинка
3.     Гра «З'ясуй І доведи»
— Визначте серед речень загадку та прислів'я. Доведіть свою думку.
•   Книга вчить, як на світі жить.
•   Усіх я розуму учу, а сама завжди мовчу.
4.     Робота за підручником (с. 20)
Учні зачитують завдання, відповідають на запитання.
5.     Конкурс на кращого скоромовника
їхала Хима до Максима Візком-тарадайкою; Тарадайка торохкоче. Сива кобила везти не хоче.
Тарадайка — легкий двоколісний візок.
Перепілка — гарна птиця, Та хлоп'ят вона боїться. Бо хлоп'ята беруть гілку І лякають перепілку. Не потрібно так лякать, В неї п'ять перепелят.
б.    Гра «Згадай прислів'я»
Учитель читає прислів'я, учні закінчують його, пояснюючи зміст.
•   Хто спішить, той людей... (смішить).
•   Не гордись, що великий, бо є ще... {більші).
•   Високо літаєш, та низько. (сядеш).
•   Не великий пан, перелізеш і... (сам).
VI. Підсумок уроку.  Літер. читання 2 кл. Народні дитячі пісні та малі жанри
Метод «Мікрофон»
— Що вам сподобалося на уроці?
— Про що ви дізналися?
— Який висновок для себе зробили?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання (с. 20).

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2327 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть