загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 1. Ознайомлення з підручником. Скринька усної народної творчості - 9 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 9 » Літер. читання 2 кл. Урок 1. Ознайомлення з підручником. Скринька усної народної творчості
17:13
Літер. читання 2 кл. Урок 1. Ознайомлення з підручником. Скринька усної народної творчості
Мета: ознайомити учнів з новим підручником; учити орієнтуватися в ньому; навчати учнів виразно читати вірші, Інтонувати речення, аналізувати прочитане; формувати інтерес до навчання; прищеплювати любов до школи.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Ознайомлення з підручником
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    БЕСІДА ПРО ЛІТНІ ВРАЖЕННЯ ШКОЛЯРІВ, ПРОЧИТАНІ КНИГИ
Використання інтерактивної технології «Мікрофон»
III.   ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ ПІДРУЧНИКОМ
1.     Бесіда, розпитування
— У першому класі ви навчилися читати.
— Який підручник нам у цьому допоміг?
Цю найпершу в школі книжку Знає будь-який школяр. До усіх книжок доріжку Прокладає наш... (Буквар).
— Згадаймо уроки нашого БукварикаІ
Гра «Сонечко»
— Молодці! Ви добре пам'ятаєте все те, чого вас навчив Букварик. Колективне розглядання підручника
Хто зображений на обкладинці? Ознайомлення зі структурою підручника
— Які відомості є на титульній сторінці?
— Де саме виданий підручник?
— Хто його автор/
— Чудові ілюстрації до підручника намалювали художники. Назвіть їх.
— Чи зрозумілі вам умовні позначення?
— Щоб легше було зорієнтуватися, в будь-якому підручнику є зміст.
Учні розглядають зміст підручника. Порівнюють його з малюнками форзаців. За завданням учителя знаходять певні твори. Зачитують назви розділів. Учитель читає напутнє слово автора (с. 3).
— Хто зображений на малюнку?
— Що розглядають діти?
— Під яким кущем сидять діти?
— Що ви знаєте про калину?
— Які квіти зображено на малюнку? (Мальви, ружі)
2.     ФІзкультхвипинка
IV.   СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Вступна бесіда
— Як називається І розділ нашого підручника?
— Про що йтиметься у творах цього розділу?
—  Український народ споконвіку використовував фольклорні тексти, що є справжнім джерелом людської мудрості, виразником народного світогляду, скарбницею національної духовності. Значну їх частину становить дитячий фольклор.
2.    Опрацювання тексту (с. 4)
— Прочитайте текст у підручнику нас. 4.
— Які твори складав з давніх часів український народ?
— Як передавалися ці твори від покоління до покоління?
— Яку назву вони отримали?
— Які з народних творів призначені саме для дітей?
3.    Тлумачення слова жанр Жанр — різновид твору.
4.    Ознайомлення з народними дитячими піснями та малими жанрами
Слухання української народної дитячої пісеньки «Ой на горі...»
— Про кого ця пісенька?
— Де сидить зайчик?
— Що він робить ніжками? (Чеберяє)
Чеберяти — робити часті рухи ногами, рідше руками.
— Прочитайте, що сказав про пісню М. Рильський.
— Про які особливості пісні розповідає поет?
5.     Робота над завданнями зі скриньки усної народної творчості (є. 5)
V. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Ознайомлення з підручником
— Що нового дізналися на уроці?
— Чи сподобався вам урок?
— Що найбільше запам'ятали?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати ілюстрацію до пісеньки «Ой нагорі...».

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3636 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть