загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 25. Поетична скринька. Степан Жупанин. Наталчина пригода - 15 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 15 » Літер. читання 2 кл. Урок 25. Поетична скринька. Степан Жупанин. Наталчина пригода
17:54
Літер. читання 2 кл. Урок 25. Поетична скринька. Степан Жупанин. Наталчина пригода
Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; ознайомити з творчістю Степана Жупанина; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати почуття дружби.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Степан Жупанин. Наталчина пригода
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Навіть дзьоб не висува?
— Дуже кепсько бачить вдень. То сидить, анітелень.
— І чого ота сова Навіть дзьоб не висува?
II.     МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над потіш кою
Вдень в дуплі сидить сова. Навіть дзьоб не висува, А вночі вона полює. Совенят малих годує.
— Мамо, вдень чого сова
1) Читання «луною» за вчителем.
2) Гра «Актори».
Прочитати здивовано, злякано.
2.     Робота над скоромовкою
Рак-татусь приніс з крамниці Раченятам годівниці.
— Прочитайте повільно, швидко, дуже швидко.
— Прочитайте радісно, сумно, сердито.
3.     Дихальні вправи
— Як плаче немовля? (У-а!)
— Як мама колише дитину? (А-а!)
— Як тато забиває цвях? (Тук-тук!)
— Як каже бабуся внукові замазурі? (А-я, я-й!)
— Як сопе дідусь, коли заснув, читаючи газету?
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.     Виставка-презентація учнівських малюнків до загадки Леоніда ГлІбова
2.     Робота в парах. Гра «Ти — мені, я — тобі»
Учні ставлять одне одному підготовлені вдома запитання за змістом вірша-загадки.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогоднішній урок присвячений українському письменникові Степанові Жупанину.
Поет народився 1936 року. Виріс на мальовничій Карпатській землі. Стрімкі гірські потоки, зелені полонини, задушевні народні пісні, забави і праця разом із дорослими — усе це наповнювало його душу щирими почуттями. З часом вони вилилися у цікаві, написані живою, теплою мовою вірші. Чимало у доробку поета є загадок та скоромовок.
ЛІЩИНА
— Ліщино кучерява, чому стоїш ти скраю?
— Тому, що я діброву ось тут розпочинаю. Як маю сто горішків,
а них буде сто ліщинок,
до царства лісового
аж сто дзвінких стежинок.
І ще одне не знаєш ти,хлопчику цікавий: мене садила білка — горіх сховала в трави. Його в обійми теплі взяла землиця-мати, а веснонька пригріла -і стала я зростати.
— З ким розмовляє ліщина? Як вона пояснює свою появу?
— Знайдіть у вірші слова у зменшувально-пестливій формі.
— З якою метою їх ужито?
— З яким настроєм потрібно читати вірш?
Фізкультхвилинка
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯВІРШАСТЕПАНАЖУПАНИНА«НАТАЛЧИНАПРИГОДА»(с.28-29)
1.    Виразне читання вірша вчителем
— Яка пригода трапилася з Наталкою?
2.    Словникова робота
Довідкове бюро
Балка — яр з пологими схилами.
Читання слів «луною» за вчителем
Десь, дітьми, знайшлись, зняв, нещасті, рукавички, невесело, сніжки.
—  Пошепки промовте слова з одним складом, дещо голосніше — двоскладові слова, голосно — трискладові, дуже голосно — чотирискладові слова.
3.    Гра «Бджілки»
Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.
— Хто допоміг дівчинці? Як саме?
— Чи змінився настрій Наталки? Поясніть свою відповідь.
— Що ви можете сказати про Вову?
— Які слова повторюються у вірші? («Ore, невесело Наталці!»)
4.     Гра «Не перерви ланцюжок» Читання вірша учнями «ланцюжком».
5.    Гра «Знайди рими»
Наталці — у балці; загубила — ліпила; Наталці — пальці; пухнасті — нещасті; Вова — мовив; жалко — Наталко.
6.    Робота за ілюстрацією
— Знайдіть рядки вірша, що проілюстрував художник.
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Степан Жупанин. Наталчина пригода
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Чого він вас навчив?
— Який висновок для себе зробили?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Придумати розповідь — продовження до вірша.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2974 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть