загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 28. Знайдіть рими. Грицько Бойко. Скоромовки - 15 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 15 » Літер. читання 2 кл. Урок 28. Знайдіть рими. Грицько Бойко. Скоромовки
18:04
Літер. читання 2 кл. Урок 28. Знайдіть рими. Грицько Бойко. Скоромовки
Мета: удосконалювати техніку свідомого виразного читання; учити добирати у віршах рими; ознайомити з творчістю Грицька Бойка; збагачувати словниковий запас; розвивати мислення, уміння зосереджуватися на виконанні завдань; виховувати уважність, самостійність у виконанні завдань.
 
Хід уроку Літер. читання 2 кл. Грицько Бойко. Скоромовки
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Доповнюйте! Читайте!
Шура, як весна...       зима          Трішки шкіри та... небагато
Кожушок в мішок...       настала.  Та ще ґудзики й... мішок
А як знов прийшла...     нема          Миші влізли до... кожушка
До мішка, а там...       сховала  І погризли...         залишився
Залишилось... пушок Лиш шматочок... Ось історія яка. мішка
2.    Гра «Добери риму»
Край — ... (грай, рай, вибирай...)
їжачок — ... (павучок, бочок, черв'ячок, реп'яшок...)
Весна — ... (красна, рясна, ясна, голосна...)
М'яч — ... (скач, не плач, удач...)
Усмішка — ... (книжка, мишка, кішка...)
3.    Складання чистомовки
Ча-ча-ча-ча — звірі граються в... (м'яча).
Ці-ці-ці-ці — нападаючі —... (зайці). 
Чу-чу-чу-чу — вовк ударив по... (м'ячу). 
Ця-ця-ця-ця — судить гру у них... (вівця).
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в парах
Учні повертаються в парах одне до одного і читають твори Олени Пчілки.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Послухайте вірші.
Виразне читання віршів Грицька Бойка вчителем або заздалегідь підготовленими учнями.
ЯК НЕВДАХА ВИСТУПАВ 
— От я вчора виступаві 
Ви б почули, як сіііваві 
Хоч немає слуху, 
Я горлав щодуху: 
До-ре-мі-фа-соль-ля-сі! 
Голос мій почули всі! 
А скінчив — що сталось! — 
З місць усі зірвались, 
Сцену ледь не рознесли, 
А мене вхопили — 
Аж на вулицю несли 
І вже там... набили!
ПРОВАЛИВСЯ ПО КОЛІНА
— От на лижах я спустився! Мчав, як тільки міг!
Та упав і провалився По коліна в сніг...
— А чого ж в снігу шапчина Й очі повні сліз?
— Проваливсь я по коліна... Головою вниз!
— Який настрій викликали у вас ці вірші?
— Автор цих віршів — Грицько Бойко, з творчістю якого ми сьогодні ознайомимося.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Біографічна довідка
—  Грицька Бойка справедливо можна назвати неперевершеним майстром сміху в поезії для дітей. Він, як ніхто інший, умів не просто розважати молодших читачів, а й з теплим, добрим гумором, дотепно й незлобливо показати найрізноманітніші вади дитячого характеру. Вереда, замазура, хвалько, брехун, ледар, базіка, невіглас, недотепа, боягуз, підлабузник, задавака, ябеда, роззява, симулянт — ось «знамениті» персонажі його чудових віршів та поем.
Фізкультхвилинка
2.    Опрацювання скоромовки Грицька Бойка «Лелі» (с. 32)
1)    Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання скоромовки учнями.
— Яке слово ви додали?
— З яким словом воно римується? (Малі — теплі)
2)    Словникова робота.
Льоля — сорочка (зазвичай дитяча).
3)    Читання скоромовки напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сердито.
3.    Опрацювання скоромовки Грицька Бойка «Подзьобав і пострибав» (с 32)
1) Гра «Рибки». Самостійне читання скоромовки учнями мовчки.
— Яке слово ви додали?
— З яким словом воно римується? (Подзьобав — пострибав)
2) Словникова робота.
Бараболька — картопелька.
Бруківка — дорога або вулиця (мостова), вимощена камінням.
3) Читання скоромовки напівголосно і повільно; голосно і швидко; весело, сердито.
— Які звуки часто повторюються в кожному з віршів?
4.    Конкурс на кращого скоромовника
VI.  Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Грицько Бойко. Скоромовки
— З творчістю якого письменника ви ознайомилися?
— Який твір вам сподобався найбільше?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити напам'ять скоромовку Грицька Бойка.



Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2987 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть