загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 2. Скринька пісень-небилиць. Два півники - 9 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 9 » Літер. читання 2 кл. Урок 2. Скринька пісень-небилиць. Два півники
17:18
Літер. читання 2 кл. Урок 2. Скринька пісень-небилиць. Два півники
Мета: ознайомити учнів з піснями-небилицями; удосконалювати навички правильного свідомого читання; розвивати уяву, фантазію учнів; учити розрізняти реальність і вигадку; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Скринька пісень-небилиц
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Читайте, доповнюйте склади
Мали-...(на); лимо-...(над); маши-...(на); бузи-.-.(ка); лопа-.-.(лга); воро-...(та); морк-...(ва); сини-...(ця).
2.     Читайте. Намагайтеся зрозуміти, про що йдеться
ШКОДЛИВИЙ ЦАП На городі цап, цап, Капусточку хап, хап. Борідкою трусь, трусь, Капусточку хрусь, хрусь, Ратичками туп, туп, Капусточка хруп, хруп, А за цапом дід, дід, З батурою біг, біг. Цап як скаче: брик, брик. На все село крик, крик. На синяки дие, дме, Вигукує За ним Рябко та «Гав! Гав! Оце тобі, щоб не крав!»
— Прочитайте ще раз, зберігаючи ритм.
3.    Хто це? Що це?
Цікава, захоплива, ілюстрована — ... (книга). Солодка, запашна, червона — ... (ягода). Весела, мелодійна, задушевна — ... (музика). Прудка, маленька, пухнаста, руда — ... (білка).
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.     Виставка-презентація дитячих малюнків
2.    Закріплення знань про структуру підручника
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель ставить запитапня, учпі, передаючи уявний мікрофон, висловлюють власні думки щодо поставленого запитання.
Вправа «Мікрофон»
—  Яким має бути наш урок? (Цікавим, повчальним, дещо казковим, продуктивним, веселим, світлим, загадковим, проблемним...)
—  А ви на уроці якими маєте бути? (Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, наполегливими...)
—  Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий, продуктивний урок.
— Послухайте вірш.
Якби пшоно, якби сіль, То зварила б я кисіль. Якби снігу та дощу. То зварила б я борщу. Якби трохи простоквашІ, То зварила б горщик каші.
— Що незвичайного в цьому вірші?
— Чого не буває?
— Ми почнемо вивчати небилиці.
Небилиці — це розповіді про те, чого не буває. У піснях-небшгацях зображено світ, у якому відбуваються дивовижні події: тварини виконують людську роботу, грають на музичних інструментах, танцюють...
Фізкультхвилинка
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ПІСЕНЬКИ-НЕБИЛИЦІ «ДВА ПІВНИКИ» (с б)
1.     Виразне читання пісеньки вчителем
— Який настрій у вас після прослуховування цієї пісеньки?
2.    Словникова робота
Віжки — прикріплений з обох боків до вуздечки довгий ремінь, мотузок та ін., яким правлять кіньми.
3.     Повторне читання пісеньки учнями за строфами «ланцюжком»
— Перечитайте пісеньку, вслухаючись у її мелодійне звучання.
4.    Аналіз змісту пісеньки з елементами вибіркового читання
— Про кого ця пісенька?
— Назвіть усіх персонажів твору.
— Розкажіть про кожного з персонажів. Персонаж — дійова особа в художньому творі.
— Хто вам подобається?
— Хто не подобається?
— Знайдіть у тексті і прочитайте слова, що звучать ніжно.
— Доберіть пестливі слова, якими можна замінити слово коза.
—  Поміркуйте, чи можна замінити слово небилиця іншими словом, наприклад: казка, вигадка, фантазія, неправда, нісенітниця.
5.     Робота за ілюстрацією
—  Назвіть персонажів твору, яких художник зобразив на малюнку. Які фарби використав художник?
— Який одяг у героїв твору?
— Який епізод відображено на ілюстрації?
VI.  Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Скринька пісень-небилиц
— З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
— Назвіть персонажів твору «Два півники».
— Кого з персонажів ви засуджуєте? Чому?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Прочитати пісеньку вдома батькам.
Знайти пісеньку-небилицю, розповісти її в класі.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2926 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть