загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 30. Урок позакласного читання. Твій друг-книга - 15 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 15 » Літер. читання 2 кл. Урок 30. Урок позакласного читання. Твій друг-книга
18:09
Літер. читання 2 кл. Урок 30. Урок позакласного читання. Твій друг-книга
Мета: ознайомити учнів з історією виникнення паперу і книгодрукування; розвивати читацькі навички; виховувати бережливе ставлення до книги.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Твій друг-книга
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Вчіться, діти. Мудра книжка Скаже вам чогось багато З того, що колись було І посіяно й пожато.
Я. Щоголів
— До чого закликає поет?
— Що допомагає в навчанні?
— Яке місце займає книга в житті людини?
— Коли відбулося ваше перше знайомство з книгою?
— Сьогодні ми говоритимемо про книгу.
III.   РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ
Перша частина (полиця) виставки: абетки, букварі
— Що спільного в цих книжках?
— Яку назву ви дали б цій частині виставки? (Моя перша книжка.)
Друга частина: підручники, словники, довідники, посібники
— Яка спільна назва до цієї групи? (Навчальна книга.)
Третя частина: казки
—  Що спільного в цих книжках?
— Чи подобається вам читати?
— Які книжки ви полюбляєте читати?
— Які книжки є у вас удома?
—  Книг на світі є дуже багато. Вони різняться між собою змістом, розміром, оформленням. Книга розмовляє з людьми різного віку, різних професій. Вона стає другом і порадником у житті кожної людини на все життя.
— Як же книга прийшла до людини? Про це повідомлять учні.
1-й учень. У сиву давнину на нашій планеті Земля не було книжок у такому вигляді, як вони тепер. Сторінками стародавніх книг були стіни печер, дерева, каміння.
2-й учень. Згодом люди навчилися писати і малювати гострою палицею на глиняних дощечках. Писали книги на бамбукових пластинах, а потім нанизували на шкури. Такі книги були важкими і незручними.
3-й учень. Потім почали виготовляти легші книги з телячої шкіри. Вони були дуже дорогими, адже для написання однієї книги потрібна була ціла череда телят. Перша така книга була написана в місті Пергамі. Матеріал для книг почали називати пергаментом.
4-й учень. Справжній папір люди почали виготовляти приблизно 2000 років тому. Книги були рукописними, їх переписували вручну.
5-й учень. На берегах Нілу в Єгипті є безліч заростей болотяної рослини — папірусу. Його у давнину використовували на будівництві. З часом люди помітили, що, висихаючи на сонці, волокниста серцевина папірусу перетворювалася на сухі, вузенькі смужки, що вбирали фарбу.
6-й учень. У XIII ст. у Європі навчились виготовляти папір. У середині XV ст. у Німеччині з'явився перший друкарський верстат.
7-й учень. В Україні першодрукарем був Іван Федоров. За своє життя він видрукував декілька книг (зокрема перший слов'янський «Буквар»),
—  Книги виготовляють у друкарнях. Після цього вони деякий час перебувають у магазині. Багато книг постійно «живуть» у бібліотеці.
Бібліотека — це слово грецького походження, у перекладі означає «книгосховище». Перше знайомство з книгою починається з обкладинки. Вона розповість про те, хто написав книгу, коли й де її видали. Звертайте увагу на прізвище автора. Кожна книга має назву, з якої часто можна дізнатися, про що йдеться в ній.
Робота в групах. Практичне орієнтування в книжці
Кожна група отримує книжку і дізнається із першої сторінки: її назву; хто автор; прізвище художника; де і коли видано книжку.
Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила, Слізки дрібнії зронила. Ми ті слізки позбираєм, У травиці пошукаєм. Пострибаєм, як зайчата. Політаєм, як пташата. Потанцюємо ще трішки, Розімнемо руки, ніжки. Всі веселі, от чудово! За роботу сіли зновуї
IV.   ЧИТАННЯ Й ОБГОВОРЕННЯ ОПОВІДАННЯ ОСТАПА ВИШНІ «ЛЮБІТЬ КНИГУ»
1.    Самостійне читання оповідання учнями мовчки
— Як ставився Василько до книжки?
— Як він читав книжку?
— Який сон йому наснився?
— Чи добре було Василькові уві сні?
— До якої думки він прийшов після цього?
— Які слова висловлюють головну думку оповідання?
2.    Робота над прислів'ями
Книга вчить...                                                 знання — з книг.
Глибина у морі,...                                           як на світі жити.
Золото добувають із землі, а...                      мудрість — у книзі.
— Поясніть зміст кожного прислів'я.
V.  Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Твій друг-книга
— Як слід ставитися до книжок?
— Що порадите своїм молодшим сестричкам, братикам?
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «У світі казки чарівної». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2069 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть