загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 43. Підсумковий урок за розділом «Народні казки» - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 43. Підсумковий урок за розділом «Народні казки»
12:36
Літер. читання 2 кл. Урок 43. Підсумковий урок за розділом «Народні казки»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів за розділом «Народні казки»; формувати вміння і навички аналізувати, робити висновки з прочитаного; підтримувати інтерес до казки; розвивати пам'ять, спостережливість, уявлення, діалогічне й монологічне мовлення, уміння відтворювати зміст прочитаного; збагачувати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до будь-якої книжки.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Підсумковий урок за розділом «Народні казки»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Розпитування за складовою таблицею
2.    Робота над чистомовкою
Ище-ище-ище — подув холодний вітрище. 
Гу-гу-гу — всі дерева у снігу. 
Ок-ок-ок — не чутно голосу пташок. 
Еву-еву-еву — стука дятел по дереву.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс знавців казок
— Назвіть казки, героями яких є лисиця і вовк.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми вирушаємо у подорож до Країни народник казок.
— Казка — це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.
Казок країна чарівна, — 
У гості вас чека вона. 
Ото ж часу не гайте, 
У подорож рушайте!
— Увага! Увага! Наш казковий експрес вирушає від станції «Школа» до станції «Країни казок». У мандрівці на нас чекатимуть цікаві зустрічі, пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам потрібно пригадати все, що ви знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими. Усі вирушаємо у дорогу!
Звучить аудіозапис пісні «Голубий вагон» В. Шаїнського.
V.    ПОДОРОЖ КРАЇНОЮ КАЗОК
Станція І.    «Упізнай героя» (за висловлюванням) Робота в групах
Кожна група отримує картку, на яких записано висловлювання героїв казок. Потрібно впізнати героя. Наприклад:
•   Він лежав на вікні, а тоді з вікна — на призьбу, а з призьби — на землю в двір, а з двору — за ворота і побіг-покотився дорогою.
•   Уранці вийшли вони з хати й полягали на сонці. Вовк незабаром розімлів од спеки й захропів на весь двір.
•   Дівчина подумала трохи, вийшла на кухню і попросила в кухаря два сита.
•   Проходить неподалік дід старий, мужичок-сірячок, почув крик, метнувся до річки й витяг крамаря з води.
Станція II.    «Знайди казку»
— Наші герої також подорожували з нами, але кожному з них потрібно повернутися до своєї казочки. Допоможіть їм!
Робота в парах
Діти знаходять казку, з якої прийшов герой.
Горобець («Горобець та билина»).
Король («Як дівчина короля перехитрила»).
Крамар («Міньба»).
Лисичка («Лисичка-сестричка»).
— А тепер кожен з вас обере казочку, яка найбільше сподобалася, і разом із героєм цієї казки ще раз завітає до неї на гостину. Перечитаймо казку ще раз.
Самостійне читання улюбленої казки.
Фізкультхвилинка
Станція III. «Народна»
— Поки ви читали казки, наш експрес прибув до третьої станції, де кожна казочка знайде свого автора, народ, який її склав.
«Жбан меду»                                                         Українська казка
«Як дівчина короля перехитрила»                         Сербська казка
« Міньба »                                                              Угорська казка
«Горобець та билина»                                           Російська казка
Станція IV.   «Будь уважним»
— Наш потяг — на станції « Будь уважним ». Робота у мікрогрупах
—  У кожному вагоні сидять четверо пасажирів. Кожен вагон отримує «квиток», у якому є помилка. Ви маєте знайти ці помилки, і тільки після цього потяг вирушить далі.
Перший квиток
Це було тоді, коли вовк і лисиця жили разом у мирі й злагоді. (Слово «дружбі» замінено на слово «мирі».)
Другий квиток
Побачивши, що дівчина й справді дуже мудра, король вирішив одружитися з нею. (Слово «розумна* замінено на слово "мудра".)
Третій квиток
Дівчина подумала трохи, вийшла на кухню і попросила в кухарки два сита. (Слово tкухаря* замінено на слово «кухарка».)
Четвертий квиток
Ну» добре, голубчику, що хоч сам вернувся! Ходімо в хату обідати. (Слово «вечеряти» замінено на слово «обідати».)
П'ятий квиток
Іди, козо, билину рвати, бо не хоче билина поколихати горобця — доброго молодця. (Слово вгризти* замінено на слово урвати».)
Станція V. «Театральна»
Діти працюють у мікрогрупах, обирають за бажанням казочку, інсценізують її.
VI.  Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Підсумковий урок за розділом «Народні казки»
— Наша подорож добігла кінця. Як же самим потрапити до країни казок? Читати! Під шелест сторінок ви потрапите у казковий світ. Вивчайте казки! Нехай вони йдуть світом і завжди живуть серед нас.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання «Повтори і пригадай» (с. 47).

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3770 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть