загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 44. Поетична майстерня. Анатолій Костецький. Дивна звичка - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 44. Поетична майстерня. Анатолій Костецький. Дивна звичка
12:38
Літер. читання 2 кл. Урок 44. Поетична майстерня. Анатолій Костецький. Дивна звичка
Мета: удосконалювати навички свідомого читання віршованих творів; учити сприймати зміст поезії на слух, добирати риму; розвивати пам'ять, увагу, спостережливість; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Урок 44. Анатолій Костецький. Дивна звичка
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над чистомовкою
Рі-рі-рі — що ти бачиш угорі? 
Рю-рю-рю — бачу ясную зорю. 
Рі-рі-рі — ще що бачиш угорі? 
Ря-ря-ря — небо синє, як моря. 
Рі-рі-рі — ще що бачиш угорі? 
Ра-ра-ра — з комарами мошкара.
2.    Робота над скоромовкою
Мишеня у нірку чорну Притягло трубу підзорну. Ми тепер собі з нори Всі побачимо двори. І угледимо здаля — Де той клятий кіт ґуля.
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
—  Пригадайте героїв казки «Колобок»: ведмідь, вовк, баба, дід... Кого бракує?
— Відгадайте загадки. Визначте, із яких казок предмети.
•   Вміє вишивати, шити,                              •   Купили кругленьке,
Може ґудзики пришити.                               Думали — новеньке,
Та без одягу донині                                       А воно все у дірках,
Рукодільниця-кравчиня. (Голка)                 Та ще й труситься в руках. (Сито)
•   3 глини народився, 
На кружалі вертівся. 
На вогні пікся, На базарі побував. 
Людей нагодував. (Жбан)
— Розкажіть епізод казки, пов'язаний з однією із цих речей.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми розпочинаємо вивчати новий розділ.
— Прочитайте його назву.
—  Слово малює картину. Спробуйте її побачити: золоте листя. Слово передає звуки. Прислухайся: вітер листям шелестить. Чуєш шурхіт листя?
Відчуйте красу художнього слова, читаючи вірші українських поетів.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Вступна бесіда
— Що таке рима?
— Прочитайте пояснення у підручнику.
— Герой вірша Анатолія Костецького дуже любив добирати рими.
2.    Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша «Дивна звичка» учнями (с. 48-49)
— Який настрій у цього вірша? (Веселий, жартівливий)
Фізкультхвилинка
3.    Гра «Дощик»
Діти читають вірш хором:
•   «накрапає дощ» (тихо);
•   «дощ пускається сильніше» (голосніше);
•   «злива» (голосно);
•   «дощ слабшає» (тихіше);
•   «дощ припинився» (читання припиняється).
4.    Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Що понад усе любить робити хлопчик?
— Ким він мріє стати?
— Розгляньте малюнок. Кого на ньому зобразив художник?
— Які рими добирав хлопчик?
Як уроки? — (Летять сороки.) Ти поїв? — (Сто корів) Йди до дошки! — (Варення ложка) Що учив ти вдома? — (Солому) Ставлю «два!» — (Ква)
5.    Гра «Хто що сказав?»
•   Ти поїв?.. (Мама)
•   Як уроки?.. (Тато)
•   Йди до дошки!.. (Учитель)
6.     Робота в групах
Читання вірша за особами.
7.     Гра «Добери риму»
— Читайте, слова додавайте.
Рак ранесенько проснувся, В черевики гарні... (взувся). І без тата, і без... (мами) Прогулявся між корчами. Срібна рибка пропливала. Вона рака не... (впізнала). Рак розсердився, роззувся І додому... (повернувся).
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Урок 44. Анатолій Костецький. Дивна звичка
— Який розділ ми почали вивчати?
— З яким твором ознайомилися?
— Що дуже любив робити герой оповідання?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання (с. 49).

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2831 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть