загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 45. Вадим Скомаровський. Іграшки - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 45. Вадим Скомаровський. Іграшки
12:41
Літер. читання 2 кл. Урок 45. Вадим Скомаровський. Іграшки
Мета: удосконалювати навички виразного читання поетичних творів; навчати аналізувати прочитане, добирати риму; розвивати зв'язне мовлення, фонематичний слух; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Вадим Скомаровський. Іграшки
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Фонетична зарядка
— Як капає дощ? (Кап-кап-кап)
— Як гуркоче грім? (Гр-гр-гр)
— Як гуде машина? (Гу-у-у)
— Як дзижчить комар? (Дз-дз-дз)
— Дмухнемо на кульбабкуі
2.     Робота над скоромовкою
Шишка впала — не розбилась, Шишка в трави закотилась, 
Наша Шура в ліс пішла, Але шишки не знайшла, 
Принесла вона додому Лише радість, лише втому. 
Г. Чубач
—  Прочитайте скоромовку мовчки; хором повільно; весело, з почуттям гумору; в швидкому темпі, ніби ви біжите до автобуса, а автобус поїхав; виділіть голосом дієслова.
3.     Гра «Упіймай на гачок»
Учитель називає однакові слова, а поміж них таке, що відрізняється лише одним звуком. Діти мають назвати це слово («спіймати на гачок») і запам'ятати.
Дуб — дуб — зуб — дуб — дуб.
Коса — роса — роса — роса — роса.
Комашка — комашка — ромашка — комашка — комашка.
— Які слова ви «впіймали на гачок»?
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
—   Що таке рима? Наведіть приклади з вірша А. Костецького «Дивна звичка».
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо вчитися самостійно добирати рими.
Гра ((Добери риму»
— Я читатиму вірш, а ви доповнюйте його.
Прилетів мені до ніг Із небес пухнастий... (сніг). З нього кульок наліплю, Й бабу снігову... (зроблю).
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Опрацювання вірша В. Скомаровського «Іграшки» (с. 50)
1) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Які слова вставили у вірш?
— Яку пору року описано у віршику?
2) Читання вірша учнями хором.
3) Гра «Доберіть риму». Плоту — позолоту. Листки — колючки, іграшки.
— З чим поет порівнює листки?
Фізкультхвилинка
2.     Опрацювання вірша В. Терена «Осінь» (с. 50)
1) Гра «Рибки».
— Прочитайте вірш, вставляючи слова з довідок.
2) Читання вірша учнями.
— У яку гру грається вітер із пожовклим листком?
— Як він це робить?
3) Гра «Диктор телебачення».
Читати текст, періодично відривати погляд, щоб поглянути на глядачів.
4) Гра «Актори».
Прочитати вірш здивовано, захоплено.
5) Гра «Добери рими».
Листком — біжком.
Мишки — нишком. Спійма — зима.
3. Опрацювання вірша І. Січовика «Неслухняний язичок» (с. 50)
— Прочитайте вірш, самостійно закінчуючи рядки.
— Назвіть слова, що римуються.
4,    Конкурс на краще читання вірша
Виразно прочитати вірш, що найбільше сподобався.
5.    Гра «Віднови вірш»
—  До нас забралися жуки-буквоїди, які поз'їдали деякі слова. Відновіть утрачені слова.
Гостювати йшла стоніжка                             Всі сто ніжок обмітала,
Забруднила ноги... (трішки).                        Всі сто ніжок... (витирала).
На порозі біля хати                                       А як стала на помості —
Стала ноги... (витирати).                              Із гостей вертались... (гості).
Грицько Бойко
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Вадим Скомаровський. Іграшки
— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Чи сподобалося вам добирати рими?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити віршик, що найбільше сподобався.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2309 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть