загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 46. Микола Вінграновський. Теплий дощик-срібнопад - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 46. Микола Вінграновський. Теплий дощик-срібнопад
12:43
Літер. читання 2 кл. Урок 46. Микола Вінграновський. Теплий дощик-срібнопад
Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів; навчати аналізувати прочитані вірші; розвивати смислову, образну пам'ять, уміння узагальнювати, зіставляти; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Микола Вінграновський. Теплий дощик-срібнопад
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над скоромовкою
Ген стрибають на морозі Три ворони на дорозі.
— Кар-кар-кар
За скоринкою погнались, 
На все горло розкричались:
— Кар-кар-кар
2.    Робота над чистомовкою
Чі-чі-чі, чі-чі-чі! — Сидить Оля на печі. 
Чів-чів-чів, чів-чів-чів! — Напечу я калачів. 
Чу-чу-чу, чу-чу-чу! — Я сама їх напечу. 
Ча-ча-ча, ча-ча-ча! — Дали Олі калача.
3.    Гра «"Зайве" слово»
— Прочитайте, у кожному стовпчику знайдіть «зайве» слово.
аревб                        акліб
дбу                           цяисли
нсаос                        аворко
зарееб                      кжїа
(Сосна — хвойне дерево. Корова — свійська тварина.)
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на краще читання вірша.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Послухайте вірш.
ПАДАВ ДОЩИК
Падав дощик, кап-кап-кап. Сонечко сховалося. 
Тільки чутно «кап-кап-кап». Пташечка злякалася.
— Яким звукосполученнями поет передає звуки дощу?
— Сьогодні ми читатимемо вірші, у яких ви зможете почути звуки, якими наповнені описані поетами картини.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота над загадками
•   Хтось відкрив на небі душ, Повно на землі калюж.
І на нас водиця ллється.
Як це явище зоветься? (Дощ)
•   І шипить він, і ґелґоче — Каже, що вкусити хоче. Довгу шию витягає І немовби промовляє: "Як вкушу, то буде знак. Я — сердитий птах... (гусак)".
— Як пов'язані між собою дощ і гусак?
Вправа «Мікрофон»
Учні висловлюють свої припущення.
— Послухайте, як це зробив у своєму вірші поет Микола Вінграновський.
2.     Виразне читання вірша вчителем
— Хто радіє дощу?
3.     Словникова робота
Читання слів «луною» за вчителем: срібнопад, сьогодні, серйозний, по калюжі.
Фізкультхвилинка
4.     Читання вірша вголос
— З яким настроєм читатимемо вірш уголос?
5.     Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Як поет називає дощик? Чому?
— Де йде гусак?
— Яким ви його уявили?
— Якими звукосполученнями поет передає кроки гусака по воді?
6.     Гра «Добери риму»
Срібнопад — сад. Калюжі — дуже. Ляп — лап.
7.     Гра «Дощик»
Діти читають хором:
•   «накрапає дощ» (тихо);
•   «дощ пускається сильніше» (голосніше);
•   «злива» (голосно);
•   «дощ слабшає» (тихіше);
•   «дощ припинився» (читання припиняється).
8.    Гра «Диктор телебачення»
Читати вірш, періодично відриваючи погляд, щоб поглянути на глядачів.
9.    Гра «Живі картинки»
Один учень читає, а інший мімікою ілюструє почуте.
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Микола Вінграновський. Теплий дощик-срібнопад
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто його автор?
— Хто головний персонаж цього вірша?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати малюнок до вірша.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1950 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть