загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 47. Звукопис. Тамара Коломієць. Бусел - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 47. Звукопис. Тамара Коломієць. Бусел
12:46
Літер. читання 2 кл. Урок 47. Звукопис. Тамара Коломієць. Бусел
Мета: продовжити формувати читацькі навички учнів; навчати визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву, спостережливість; виховувати любов до природи.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Тамара Коломієць. Бусел
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над скоромовкою
Прилетіли горобці — 
Говорили про крупці; 
Не про крупці, Не про крупицю, 
А про круп'ячко.
2.    Розпитування за складовою таблицею
3.    Гра «Плутанина»
— Прочитайте прислів'я, поясніть його зміст.
(Де багато пташок, там нема комашок.)
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Виставка-презентація учнівських малюнків.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні ми продовжимо спостереження за звуками, якими наповнені описані поетами картини.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Опрацювання вірша Т. Коломієць «Бусел» (с. 57)
1)    Робота над загадкою.
— Відгадайте героя.
•   Довгі ноги — довгий ніс. Прилетів — обід приніс. Смачних жабеняток Для своїх маляток. (Лелека)
Фізкультхвилинка
2)    Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Хто є головним персонажем вірша?
3)    Словникова робота.
Мочар — багно, драговина, трясовина.
Купина — горбок на болоті, порослий травою або мохом.
Трясовина — грузьке болото, поросле яскраво-зеленою травою або мохом.
4)     Повторне читання вірша учнями вголос.
—  Що, на вашу думку, передає звучання виділених слів у прочитаному
вірші.
5)     Відтворення змісту за запитаннями.
— Куди йде бусел? Яка в нього робота?
— Що допомагає птахові без перешкод ходити болотом?
2.    Опрацювання вірша П. Воронька «Чапля зшила черевички...» (с. 52)
1)     Робота над загадкою.
• По болоту гордо ходить Та дітей з собою водить. Вчить вона своїх малят, Як ловити жабенят. (Чапля)
2)     Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями.
— Які звуки найчастіше повторюються у вірші?
3)     Повторне читання вірша учнями вголос.
— Прочитайте вірш, чітко вимовляючи звуки, що повторюються у вірші.
— Якою ви собі уявляєте чаплю?
— Як вона стоїть у воді?
— Як про це говорить поет?
4)     Ознайомлення учнів з терміном «звукопис».
—  Автор дібрав ці звуки, щоб створити певне враження. Такий художній прийом називається звукописом.
—  Поясніть, з якою метою використано звукопис у вірші Платона Воронька.
5)     Гра «Диктор телебачення».
—  Прочитайте вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб поглянути на глядачів.
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Тамара Коломієць. Бусел
— Які вірші читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто їх автори?
—  Який художній прийом виконали поети Микола Вінграновський, Тамара Коломієць, Платон Воронько у своїх віршах? Навіщо?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити один з віршів напам'ять.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2194 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть