загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 48. Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 48. Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко
12:48
Літер. читання 2 кл. Урок 48. Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко
Мета: розвивати навички свідомого виразного читання; розкривати характерні ознаки зими; учити учнів бачити і відчувати красу природи; виховувати почуття прекрасного, дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над чистомовкою
Ба-ба-ба, ба-ба-баї Он на березі верба! 
Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу! 
Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі! 
Би-би-би, би-би-би! Голуб полетів з верби! 
Бу-бу-бу, бу-бу-буї Я люблю свою вербу!
2.     Дихальні вправи
Вдих — носом. Видих — ротом. Вдих — ротом. Видих — носом.
Вдих — носом.
Видих — ротом із промовлянням голосних звуків.
Вдих — носом.
На видиху промовляти речення:
— Настала зима!
— Ми любимо читати.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
•   Сніг біленький і м'який — Подивитись любо. І дерева, й малюки Одягають шуби. Листя і трави нема. Бо до нас прийшла... (зима),
— Сьогоднішній урок присвячений чарівниці зимі.
IV.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Розглядання ілюстрацій та репродукцій картин зимової тематики
— Яка пора року зображена на всіх цих картинах?
— Які кольори переважають?
— Назвіть кольори зими.
V.    ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ
1.    Вірш Іванни Блажкевич «Взимку»
— Про що просять дітей горобці?
— А синички?
— Хто допоміг пташкам? Як саме?
— Як ви охарактеризуєте Василька?
2.    Гра «З якого вірша рядки?»
•   Льодком тоненьким скована, спинилася ріка. (В. Бичко «Зима»)
•   Ой мороз, який мороз!
Всіх пташок проймає дрож. (І. Блажкевич «Взимку»)
•   У руках стара мітла,
Із вуглинок очі. (Т. Коломієць «Ліпим бабу снігову»)
3.    Гра «Назвіть зимові місяці»
—  Про які з них ви читали вірші?
— Хто їх автор? (Михайло Лилгвинець «Грудень», Тамара Коломієць «Січень»)
Фізкультхвилинка
VI.  РОБОТА НАД ОПОВІДАННЯМ О. КОПИЛЕНКА «ЇДАЛЬНЯ ДЛЯ ПТАХІВ»
1.    Читання оповідання вчителем (I частина)
— Доберіть заголовок до цієї частини
2.    Самостійне читання учнями оповідання (IIIIІ частини)
— Що вирішили зробити хлопці?
— Прочитайте опис пташиної їдальні.
— Де вони повісили годівничку?
— Хто прилітав до годівнички?
— Як пташки дякували юним помічникам?
— Чого вчить нас це оповідання?
VII. РОБОТА НАД ПРИСЛІВ'ЯМИ
Робота в групах. Гра «Хто швидше згадає прислів'я?» Прийшов грудень —... Лютий лютує —... Сонце блищить, а... Січень без снігу     ...
літо без хліба, приніс студень. красну весну чує. мороз тріщить.
VIII. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Зимонько-снігурочко, наша білогрудочко
— Чи сподобався вам урок?
— Чого корисного навчилися?
IX.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Тарас Шевченко». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1749 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть