загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 50. Підсумковий урок. Завдання зі скриньки поезії - 19 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 19 » Літер. читання 2 кл. Урок 50. Підсумковий урок. Завдання зі скриньки поезії
12:53
Літер. читання 2 кл. Урок 50. Підсумковий урок. Завдання зі скриньки поезії
Мета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом; удосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати творчі здібності учнів, уміння висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Завдання зі скриньки поезії
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Робота над скоромовкою
Сидів горобець на сосні, 
Заснув — і упав уві сні. 
Якби не упав уві сні, 
Сидів би він ще на сосні.
— Прочитайте повільно, швидко, дуже швидко.
— Прочитайте радісно, сумно, сердито.
2.     Звуконаслідувальна вправа. 
Гра «Що як звучить?»
Так колесо свистить пробите: с-с-с. 
Сичить гусак старий сердитий: с-с-с. 
Вода тече, співає в кранику: с-с-с. 
Свистить завжди окріп у чайнику: с-с-с.
3.     Робота над чистомовкою
Ічка-ічка-ічка — ось глибока річка. 
Ачка-ачка-ачка — пливла по річці качка. 
Єчки-ечки-єчки — знесла вона яєчки. 
Чат-чат-чат — навиводить каченят. 
Чить-чить-чить — плавать діточок навчить. 
Ічці-ічці-ічці — попливуть разом по річці.
4.     Гра «Гусен и ця»
— Роз'єднайте слова, прочитай прислів'я. Поясніть їх значення.
•   Хтонежалієприроду,тойшкодитьсамсобі.
•   Природаодномумати,другому—мачуха.
5.    Гра «Блискавка»
Зірка          зірка               сірка                зірка             зірка
клітка        квітка              клітка              клітка            клітка
сніжок       сніжок             сніжок             стіжок           сніжок
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
— Хто краще прочитає вірш?
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми повторимо твори зі скриньки поезії. Перевіримо свої знання і вміння.
V.    ПОВТОРЕННЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання зі скриньки поезії
1.    Робота в групах
—  Прочитайте початкові рядки поезій Анатолія Григорука (про півника) і Грицька Бойка (про кота). Додайте до них по два власних рядки, щоб утворити веселі вірші.
ТЕРЕМОК ДЛЯ КУРЧАТОЧОК Взяв когутик молоток: — Цоки-цок! Цоки-цок!.. (Я будую теремок Для усіх своїх діток — Для усіх своїх діток — Для курчаточок.)
КІТ-РИБАЛКА
Кіт-рибалка у човні Мріє на світанні... (От якби зловить мені Карася в сметані.)
Фізкультхвилинка
2.     Добирання рими до слів
Калина... (дівчина, малина, журавлина. Марина...) Верба... (журба, боротьба, стрільба...) Зоря... (моря, короля, буря...)
3.     Складання віршованих рядків за поданими римами
•   3 небес летять сніжиночки,                •   Сіли хлопці з вудками біля ріки,
Падають на зелені ялиночки.                       Натягали окунів з води.
Легенькі, як пушиночки.                              Принесли їх сюди.
•   3 гір на долину Біжить, вирує вода, Срібляста, прозора, Як світ молода.
4.     Складання вірша
—  Який настрій може мати поезія, рядки якої закінчуються словами: усміхається, вінком, умивається, пеньку?
— Складіть вірш, додавши до цих слів такі: а сонце, он зайчик, в зеленому, на теплому.
Он зайчик усміхається На теплому пеньку. А сонечко вмивається В зеленому вінку.
5.    Гра «Скільки рядків?»
—  Визначте, скільки рядків у вірші, записаному як звичайний текст. Доведіть свою відповідь.
Дощик, дощик, ти вже злива! Плаче груша, плаче слива. Ти періщить заходився. Соловейко застудився. А тепер лежить під пледом, П'є гарячий чай із медом.
— Прочитайте вірш, роблячи паузи наприкінці кожного рядка.
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Завдання зі скриньки поезії
— Що вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
— Чи сподобалося вам бути поетами?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Спробувати скласти власний вірш.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2758 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть