загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 53. Поетичні перлини - 20 Марта 2014
Главная » 2014 » Март » 20 » Літер. читання 2 кл. Урок 53. Поетичні перлини
17:43
Літер. читання 2 кл. Урок 53. Поетичні перлини
Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Т. Г Шевченка; поглиблювати знання дітей про рідну мову, її багатство і красу; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; виховувати любов до поетичного слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Поетичні перлини
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Робота над скоромовкою
В будь-якого будяка Будячиха будь-яка.
О. Орач
2.    Робота над чистомовкою
Ба-ба-ба, ба-ба-ба! Он на березі вербаї 
Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу! 
Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі! 
Би-би-би, би-би-би! Голуб полетів з верби! 
Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Я люблю свою вербу!
3.     Розпитування за складовою таблицею
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.    Виставка-презентація дитячих малюнків
2.    Конкурс на краще читання вірша «Сонце заходить, гори чорніють...»
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Тарас Григорович дуже любив Україну, її стрункі тополі, верби над ставами. Особливо Шевченко любив калину. Він присвятив їй свої вірші. У своєму «Кобзарі» слово калина він ужив 385 разів, а всього у творах Шевченка калина згадується 965 разів.
Сьогодні ми ознайомимося ще з одним чудовим віршем Кобзаря. Вслухайтеся, як звучить українське слово.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША Т. Г. ШЕВЧЕНКА «ТЕЧЕ ВОДА З-ПІД ЯВОРА...» (с 56)
1.    Виразне читання вірша вчителем
— Які картини, звуки виникли у вашій уяві під час читання вірша?
2.    Словникова робота
V   Довідкове бюро. Явір — білий клен.
Пишатися — тут: буйно рости, квітнути, мати надзвичайно привабливий вигляд.
Ряска — багаторічна трав'яниста дрібна плаваюча круглолиста рослина, що покриває води (зазвичай стоячі) і є їжею для водоплавних птахів.
Яр — глибока довга западина (переважно з крутими або прямовисними схилами), що утворилася внаслідок розмиву пухких осадових порід тимчасовими потоками.
2)    Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем. 
Тече                            долиною
вода                            калинонька
явора                          верболози
яром                            пишається
хлюпощуться              качуром
— У яких словах першого стовпчика наголошений другий склад?
— Які звуки позначає буква л?
— Яке слово у другому стовпчику «зайве»? (Лишається — назва дії.)
— Яке слово складається з двох частин? (Верболіз)
Фізкультхвилинка
3.    Повторне читання вірша учнями «луною» за вчителем
— Який куточок рідної природи оспівує поет у своєму вірші?
—  З якою інтонацією читається вірш? (Розмірено, лірично, ніби милуючись чарівними краєвидами.)
4.    Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання
— Як ви розумієте словосполучення «пишається калинонька»?
— Куди тече вода?
— Що Шевченко пише про качку? її качаточок?
— Які слова свідчать про безмежну любов поета до рідної землі?
5.    Гра «Знайди риму»
Долину...                   (калина)
Молодіє...                  (зеленіють)
Горою...                      (осокою)
За ними...                   (своїми)
6.    Робота в групах
Створення і презентація словесних малюнків до вірша.
7.    Добирання слів — назв дій до слів — назв предметів
Вода...                        (тече)
Калина...                   (питається)
Явір...                        (молодіє)
Верболози й лози...   (зеленіють)
Качаточка...              (хлюпощуться)
Качечка...                  (випливає, ловить, розмовляє)
VI. Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Поетичні перлини
— З яким віршем Т. Г. Шевченка ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
— Що оспівує в ньому поет?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити вірш напам'ять.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1556 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть