загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 66. Любов Забашта. «Біле свято зими» - 4 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 4 » Літер. читання 2 кл. Урок 66. Любов Забашта. «Біле свято зими»
10:53
Літер. читання 2 кл. Урок 66. Любов Забашта. «Біле свято зими»

Мета: ознайомити учнів з творчістю Л. Забашти; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати уяву, фантазію, вміння робити висновки; збагачувати активний словник учнів; сприяти розвитку читацьких інтересів; виховувати любов до поетичного слова.


Хід уроку Літер. читання 2 кл. Любов Забашта. «Біле свято зими»
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Додайте склад або букви, утворіть слова
Очі — (ов)очі;                                            парк — парк(ет);
рій — (оо*)рій;                                            жир — жир(аф);
він — (дз)він;                                            доба — доба(вка);
міль — (дж)міль;                                      крок — крок(одил);
кіл — (ео)кіл;                                            лимон — лимон(ад);
так — (лі)так;                                            кит — кит(ицл).
2.    Читайте! Помічайте! Продовжуйте!
Рано — нора; мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — кабан; Марко — комар; Мишко — комиш; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.
3.     Розпитування за складовою таблицею
4.    Робота над скоромовкою
Віл везе важучий віз —                                Чечір-вечір, чечір-вечір.
Вовну, вату, верболіз.                                  Хтось воркує біля печі.
Вперся віл, і впало з воза                             Чорні лапи, вуса, ротик,
Вісім в'язок верболозу.                                Чечір-вечір, чорний котикі Ю. Кругляк                                                 Г. Чубач
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на краще виразне читання вірша.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із творчістю української письменниці Любові Забашти.
Вона тонко відчуває красу природи. її поетичні рядки переливаються різними кольорами, випромінюють радість і ніжність.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Біографічна довідка
—  Любов Василівна Забашта — поетеса, драматург, прозаїк — народилася в місті Прилуки на Чернігівщині. З дитинства дівчинка полюбила поезію, пісню і, будучи третьокласницею, вже почала складати вірші. Уперше вірші Любові Забашти були надруковані в газеті.
Свого часу, в середині 1930-х років, майбутню поетесу підтримав П. Г. Тичина, що окрилило дівчину. На обласній нараді молодих літераторів у Чернігові виступала і сімнадцятирічна Люба. Вона читала вірші про квіти і дівочі мрії.
2.    Опрацювання вірша Л. Забашти «Біле свято зими» [с 70)
1)    Виразне читання вірша вчителем,
— Які картини постали у вашій уяві під час слухання вірша?
2)     Словникова робота.
Снігурі                                                      пухових
малята                                                     навкруги
урочисто                                                  убранням
нарум'янюють                                          простягаючи
Читання слів «луною» за вчителем.
— Прочитайте слова з м'якими приголосними.
Фізкультхвилинка
3)    Колективне читання вірша «луною» за вчителем.
4)     Читання вірша «ланцюжком» за строфами.
— Спробуйте пояснити назву прочитаного вірша.
— Чому поетеса назвала сніги пуховими?
— Чому сніги засвітилися червонястим і жовтим?
— Хто зустрічає біле свято зими?
5)    Робота в групах.
Вибрати із тексту слова: 1-ша група — слова — назви предметів; 2-га група — слова — назви дій; 3-тя група — слова — назви ознак.
6)    Гра «Добери слово».
— До слова — назви предмета оберіть слово — назву дії. Снігурі                                                    летять
санчата                                                   біжать
ялинки                                                    засвітилися
малята                                                    застрибали
сніги                                                        хитають
7)    Гра «Добери риму».
Веселі... (оселі); сніги... (навкруги); ялинки... (зупинки).
8)    Гра «Котик і мишки».
Першою починає читати «мишка». Коли вона прочитає декілька слів або речення, то починає читати «котик». Він намагається наздогнати «мишку». Гра припиняється, коли обидва учні читають одне і те саме.
9)     Гра «Диктор телебачення».
Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.
VI.  
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Любов Забашта. «Біле свято зими»
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто його автор?
— Що нового ви дізналися про письменницю Любов Забашту?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати малюнок до вірша.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1876 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть