загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 70. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата» - 4 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 4 » Літер. читання 2 кл. Урок 70. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»
11:02
Літер. читання 2 кл. Урок 70. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»

Мета: вдосконалювати техніку читання поетичних творів; формувати читацьку самостійність; розвивати вміння ділитися своїми враженнями про прочитане; виховувати естетичний смак.


Хід уроку Літер. читання 2 кл. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»   
1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1 •    Вправи для розвитку дихан ня
•   « Задми свічку »;
•   « Понюхай квіточку
»;
•   4 Пий чай із блюдця »;
•   4 Подми на кульбабку »;
•   «Насос»;
•   «Годинник».
2.    Читання скоромовки «дощиком»
Діти читають хором:
•   накрапає дощ (тихо);
•   дощ сильнішає (голосніше);
•   злива (голосно);
•   дощ слабшає (тихіше);
•   дощ припинився (читання припиняється).
Скрекоче сорока сороці:
— А я у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче:
— А в мене яєчко сороче!
О. Орач
3.    Робота над чистомовкою
Ку-ку-ку, ку-ку-ку! Сидить пташка на сучку! 
Ки-ки-ки, ки-ки-ки! Посадили огірки!
Ко-ко-ко, ко-ко-ко! Люблю свіже молоко!
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Гра «Хто краще?»
Конкурс на краще виразне читання вірша.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
•   Буркотливий, вайлуватий, Ходить лісом дід кошлатий: 
Одягнувся в кожушину. Мед шукає і ожину. Літом любить полювати, 
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну — Прокидається від сну. (Ведмідь)
— Сьогодні ми прочитаємо вірш про ведмедів, автором якого є Платон Воронько.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Виразне читання вірша П. Воронька «В лісі є зелена хата» вчителем (с. 75)
— Хто живе в лісовій зеленій хаті?
2.    Словникова робота
V    Довідкове бюро.
Вереда — вередлива людина; той, хто вередує.
Кошівка — те саме, що кошик.
2)    Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем. 
Поснули                     набрида
шепоче                      ведмежата
найменший                в кошівці
— Прочитайте слова здивовано; сердито; байдуже.

Фізкультхвилинка
3.    Читання вірша учнями
— З якою інтонацією слід читати слова ведмедиці? (Заспокійливо, ласкаво)
— Ведмежати? (Роздратовано, вередуючи)
4.    Гра «Торнадо»
— Починайте читати повільно, поступово збільшуючи швидкість читання.
— Яким ви уявляєте синка-ведмедика?
— Якою — його маму?
— Як поетові вдалося створити такі художні образи?
5.    Гра «Читає Незнайко»
Учитель читає вірш, навмисне припускаючись помилок. Учні мають помітити їх і виправити.
В лісі є красива (зелена) хата, Там поснули ведмежата, А найменший — вереда, Любій (сивій) мамі набрида. Каже: «Я не хочу спати, Утечу мерщій (вночі) із хати, Коли меду не даси, Риби, масла (сала), ковбаси!»
б.    Робота за ілюстрацією
— Розгляньте малюнок.
—  Кого на ньому зобразив художник?
—  Розкажіть, якою є ведмедиця; вередливе ведмежа?
VI.  
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Художній образ. Платон Воронько «В лісі є зелена хата»
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто є його автором?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виразно читати вірш.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1738 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть