загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 77. Ліна Костенко «Баба Віхола», «Пряля» - 7 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 7 » Літер. читання 2 кл. Урок 77. Ліна Костенко «Баба Віхола», «Пряля»
12:27
Літер. читання 2 кл. Урок 77. Ліна Костенко «Баба Віхола», «Пряля»

Мета: продовжити ознайомлення учнів з поезією Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; вчити аналізувати прочитане, робити висновки, узагальнення; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.


Хід уроку Літер. читання Ліна Костенко «Баба Віхола», «Пряля»
1.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1 •    Робота над скоромовкою
Віл везе важучій віз — Вовну, вату, верболіз. Вперся віл, і впало з воза Вісім в'язок верболозу.
Ю. Кругляк
2.    Додайте склад або букви, утворіть слова!
Очі — (ов)очі;                                           парк — ларк(ет);
рій — (оо*)рій;                                          жир — жир(аф);
він — (дз)він;                                            доба — доба(вка);
міль — (дж)міль;                                      крок — крок(одил);
кіл — (со)кіл;                                            лимон — лимон(ад);
так — (лі)так;                                            кит — кит(ицл).
3.    Читайте! Помічайте! Продовжте!
Рано — нора; мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — кабан; Марко — комар; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.
4.    Продовжуй!
Дощ — як хлопчик по стежині:         Блискавиця б'є по хмарі:
Туп — (туп-туп).                               By — (бу-бу).
І гуркоче грім у небі:                        Дзюркотить вода у річці:
Го — (го-го).                                     Хлюп — (хлюп-хлюп).
Д. Мостовий
III.   ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на краще виразне читання вірша.
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
*   Кружляє ніжний білий пух,                       Співають весело синички.
Міняє зайчик свій кожух.                              Ведмідь в барлозі вже дріма...
Вдіває лиска рукавички,                              Яка пора, скажіть?.. {Зима).
— Які слова допомогли вам відгадати загадку?
—  Сьогодні ми прочитаємо вірші Ліни Костенко, які вона присвятила
чарівниці-зимі.
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Опрацювання вірша Л. Костенко «Баба Віхола»
1)    Виразне читання вірша вчителем.
— Чи сподобався вам вірш? Хто його головна героїня?
2)    Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Вештатися — ходити сюди-туди, в різних напрямках, блукати, бродити де-небудь.
б) Читання стовпчиків слів «буксиром», в парах, скоромовкою.

Решето                      метальній
ситечко                     вешталась
порожньо                  добрії
Фізкультхвилинка
3)     Читання вірша учнями «ланцюжком».
4)    Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
— На чому приїхала баба Віхола? Що вона робила в селі?
—  Серед виділених у вірші слів знайдіть ті, які наповнюють описану картину звуками, кольорами, рухом.
— Прочитайте слова, якими поетеса описала віхолу як людину.
—  Поміркуйте, чому віхолу названо сивою. Як ви розумієте вислів на ме тальній мітлі приїхала?
—  Простежте, як поетеса зображує грізний характер баби Віхоли й водночас її добрі наміри.
5)    Робота в групах.
—  Вірш закінчується крапками. Спробуйте скласти його продовження. Розкажіть, як відпочивала баба Віхола.
2.    Опрацювання тексту І. Нечуя-Левицького
Самостійне читання тексту учнями.
— Яку картину ти уявляєш, читаючи ці рядки.
— За допомогою якого порівняння письменник описує дії вітру? Чому він обрав саме такий образ?
3.    Опрацювання вірша Л. Костенко «Пряля»
1)    Гра «Рибки». Читання вірша учнями мовчки.
— Чи здогадалися ви, про яку прялю йдеться?
2)    Робота в парах.
—  Підготуйтеся до читання вірша вголос: визначте, де треба робити паузи — довшу (між реченнями) і коротшу (б середині речення на місці тире). Які рядки прочитаєте з інтонацією перелічування?
3)    Читання вірша учнями вголос.
— Що відбувається, коли в прялі рветься нитка?
— Що пряля вже встигла зробити?
— Які картини викликають у вашій уяві слова: сніг іді-іде-іде, а вона пряде й пряде; вже напряла хуртовин на шапки для верховин?
—  У якому вірші Ліни Костенко снігопад найбільш подібний до зображеного в тексті Івана Нечуя-Левицького? Поясніть свою відповідь.
VI.
Підсумок уроку. Літер. читання Ліна Костенко «Баба Віхола», «Пряля»
— Які вірші читали на уроці?
— Хто їх автор?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити один з віршів напам'ять.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2387 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть