загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 7. Скринька пісень-ігор. Подоляночка - 9 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 9 » Літер. читання 2 кл. Урок 7. Скринька пісень-ігор. Подоляночка
17:35
Літер. читання 2 кл. Урок 7. Скринька пісень-ігор. Подоляночка
Мета: розширювати в учнів уявлення про народні дитячі Ігри; учити аналізувати зміст і форму гри; пояснити учням, яке значення мають ігри й забави у житті дітей для зміцнення здоров'я; виховувати повагу до надбань українського народу.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Подоляночка
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Конкурс на кращого розповідача закличок.
III.   МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.     Читайте виразно, не поспішайте!
Зголоднів великий палець:
— От коли б дістати смалець! — Вказівний за ним зітхає:
— Смалець що! Крупи немає. — А середній мовить тихо:
— Що крупа! Без хліба лихо. — Підмізинний ледь не плаче:
— Отаке життя ледаче! — А мізинець:
— Годі, братця,
До роботи треба браться.
Т. Коломієць
2.     Будьте уважними!
- З u я плаваю у морі,
З і — мишей ловлю в коморі. (Кит — кіт)
- Люблять нас усі збирати, Після дощику в ліску.
А як букву г відняти,—
Будем плавати в ставку. (Гриви — риби)
- Я дерево вічнозелене, 
Росту майже всюди. 
Перестав мої склади —
Давати воду буду. (Сосна — насос)
- Він у бурю, в хуртовину 
Виростає біля тину. 
Коли ж з на н змінити, —
Можна в ньому буде жити. (Замет — намет)
- На пеї птах сідає, 
Бона його гойдає. 
А? на б змініть —
Звірятком стане вмить. (Гілка — білка)
- Коли я з д — росту на гілці.
Коли ж із т — пливу по річці. (Плід — пліт)
3.    Робота над лічилкою
Бджілки в поле полетіли. На пахучі квіти сіли,
Стали в вулик мед нести. Ми гуляем — ти лови!
— Де І навіщо ми використовуємо лічилки? Фізкультхвилинка
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  У які ігри ви любите грати?
—  Змалечку через ігри і забави маленька людина входила у життя. Через них вона дорослішала, набувала практичного досвіду. У численних народних іграх українських дітлахів відобразилося все: історія народу, його світогляд, традиції та деталі побуту. Як ви вважаєте, гра — це пустощі?
Це своєрідне мистецтво. В іграх передається характер народу, виховуються дружні стосунки, чесність, повага, спритність, кмітливість. У грі змагаються, пізнають одне одного. Гра дає радість, бадьорить дітей. Рухатися, бігати, гратися означає жити. Народна мудрість говорить: «Як дитина бігає і грається, так їй і здоров'я усміхається!» Народ свято береже свою мову, пісню і, звісно ж, гру.
—  Прочитайте запис на дошці. Хочеш бути красивим — грайся! Хочеш бути щасливим — грайся! Хочеш бути здоровим — грайся!
V.    ОПРАЦЮВАННЯ ДИТЯЧОЇ НАРОДНОЇ ГРИ «ПОДОЛЯНОЧКА» (с 1її
1.    Гра «Рибки». Читання змісту гри мовчки
2.    Аналіз змісту гри з елементами вибіркового читання
—  Які слова промовляють у грі?
—  Що має робити дівчинка-подоляночка під час гри?
—  Розкажіть про це за малюнком, використовуючи виділені слова.
—  Уявіть себе подоляночкою. Розіграйте її поведінку.
—  Знайдіть у слові подоляночка ім'я дівчинки.
—  Знайдіть пестливі слова в тексті пісні-гри.
—  Яке порівняння вжито в тексті?
3.     Інсценізація гри у класі
—  Оберімо ведучого за допомогою лічилки.
Епикн, бсники, їли вареники, Епикн, бсники — квас, Вийшов старенький Тарас.
VI.  Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Подоляночка
—  Що нового дізналися про ігри?
—  Яку народну гру розучили в класі?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Пограти в гру «Подоляночка» з друзями.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2112 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть