загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 8. Скринька пісень-ігор. Ходить гарбуз по городу - 9 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 9 » Літер. читання 2 кл. Урок 8. Скринька пісень-ігор. Ходить гарбуз по городу
17:38
Літер. читання 2 кл. Урок 8. Скринька пісень-ігор. Ходить гарбуз по городу
Мета: удосконалювати навички виразного читання віршованих творів, читання за особами; розвивати пам'ять, увагу; виховувати любов до художнього слова.

Хід уроку Літер. читання 2 кл. Скринька пісень-ігор
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Робота в групах
Учні розповідають одне одному слова пісні-гри "Подоляночка".
III.   ВПРАВИ НА РОЗВИТОК НАВИЧОК ЧИТАННЯ
1.    Робота з таблицею Щульте
— За 30 с прочитайте числа у послідовності від 1 до 25, не переміщаючи зір за межі центральної клітинки.
2.    Гра «Знайди "зайве"слово»
ліс               лисичка            лісочок             лісовий
котик          кіт                     кит                   котячий
дуб             дубочок            зуб                    дубовий
3.     Робота над чистомовкою
Па-па-па — розсипана крупа. Пе-пе-пе — котеня сліпе. По-по-по — річка Лімпопо. Іп-Іп-іп — зеленіє кріп. Ап-ап-ап — травку щипле цап. Уп-уп-уп — поживний суп. Оп-оп-оп — у річці короп. Пу-пу-пу — по широкому степу. Пи-пи-пи — золотаві снопи.
4.     Робота над скоромовкою
На город заліз гарбуз, у землі засів, загруз. Налетіла враз гроза й намочила гарбуза. Зморщив лоба той гарбуз: 
- Ох, забув узять картуз...»
IV.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
- На городі виріс дужий.
Круглий, жовтий і байдужий 
До червоних помідорів. 
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз? Здогадалися?.. (Гарбуз).
Демонстрування картинки або слайду із зображенням гарбуза.
—  Погляньте на цей чудовий гарбуз. Розкажіть, який він.
—  Сьогоднішній урок ми присвячуємо цій чудовій городній рослині.
—  Слово гарбуз запозичене з тюркських мов, у тюркську потрапило з перської, де буквально означало «вІслячий огірок».
Фізкультхвилинка
V.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. ОПРАЦЮВАННЯ ПІСНІ-ГРИ «ХОДИТЬ ГАРБУЗ ПО ГОРОДУ» (с 12-13)
1.    Виразне читання тексту пісні вчителем
—  Чим здивувала вас назва пісні? Чому?
2.    Словникова робота
Свояк — брат дружини або чоловік сестри. Перістий — смугастий.
3.     Читання тексту пісні учнями «ланцюжком» за строфами
—  Які слова в пісні повторюються?
4.    Аналіз змісту пісні з елементами вибіркового читання
— Де ходить гарбуз?
—  Про які городні рослині йдеться у творі?
—  Чому їх названо гарбузовими родичами?
—  Розгляньте малюнок до пісні. Які особливості кожного з її персонажів передав художник?
—  У що він одягнув гарбуза та його родичів?
Гра «Упізнай героя»
•   Печуть мене, смажать і варять, їдять мене і дуже хвалять. (Картопля)
•    В полі хороше мені Зеленіти навесні.
Чим же я — не молодець? Маю диво-корінець, Все про нього дбаю, Цукор відкладаю. (Буряк)
•    Без рук, без піг,
А в'ється, як батіг. (Квасоля)
•   На городі в нас грядки,
На грядках — рясні листки: Там зростають малюки, Зелененькі... (огірки).
5.    Робота в групах
Запропонувати вбрання акторів для виконання пісні на сцені. Розіграти пісню.
VI.  Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Скринька пісень-ігор
— Яким був сьогоднішній урок?
— Чого навчалися на уроці?
— Що найбільше сподобалося?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити пісню напам'ять.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2227 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть