загрузка...
Літер. читання 2 кл. Урок 96. Урок позакласного читання. Хліб — усьому голова - 9 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 9 » Літер. читання 2 кл. Урок 96. Урок позакласного читання. Хліб — усьому голова
10:10
Літер. читання 2 кл. Урок 96. Урок позакласного читання. Хліб — усьому голова

Мета: навчати учнів читати швидко і виразно; усвідомлювати зміст прочитаного; поглибити знання учнів про важку працю хлібороба, розвивати пам'ять, ерудицію; виховувати дбайливе ставлення до хліба, повагу до хліборобської праці.


Хід уроку Літер. читання 2 кл. Хліб — усьому голова
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1.    Гра «Скороти речення»
Учитель вимовляє речення — діти усвідомлюють його. Речення повторюється вчителем — учні запам'ятовують. Після цього вчитель пропонує учням скоротити речення послідовно, довільно, але зберігаючи основний зміст (щоб воно залишилося зрозумілим).
Важкі краплини зривалися з неба і швидко падали на землю.
Важкі краплини зривалися з неба і швидко падали.
Краплини зривалися з неба і швидко падали і т. д.
2.    Робота над чистомовкою
Ям-ям-ям — весело весною горобцям,       Ички-ички-ички — тут же скачуть
Ти-ти-ти — легко їжу їм знайти.                    і синички,
Ати-ати-ати — черв'ячків назбирати,           Ів-ів-ів — доганяють горобців.
Ать-ать-ать — на зелених гілочках              Ам-ам-ам — весело пташкам,
співать.                                                        Ни-ни-ни — діждалися весни.
III.   АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Робота з виставкою книг
1.    Розглядання виставки
2.    Бесіда
— Які книжки ви читали?
— Які книги з виставки привернули вашу увагу?
IV.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
•   Виріс у полі на добрій землі,
Місце найкраще знайшов на столі. (Хліб)
—  Хліб — найдорогоцінніший витвір людського розуму, людських рук, людської праці. Хліб — усьому голова. Мабуть ці слова ви чули багато разів, і вони стали звичними і буденними. Але до хліба не можна ставитися по-буденному. Це святиня людська. І скільки не проходить років і тисячоліть, а він залишається святим і величним завжди.
V.    ОБГОВОРЕННЯ ПРОЧИТАНИХ ТВОРІВ
1.    Робота над прислів'ями
—  Хліб належить до особливо шанованих символів українського народу. Недаремно про нього існує чимало прислів'їв. Проведемо конкурс на кращого знавця прислів'їв про хліб.
Гра «Закінчи прислів'я»
Хочеш їсти калачі — ... (не сиди на печі). На чорній землі — ... (білий хліб родить). Паляниця — ... (хлібові сестриця). Найсмачніший хліб... (від свого мозоля).
Гра «Розсипанка»
Земля а матінка батечко хліб (Земля — матінка, а хліб — батечко.) Сестриця паляниця хлібові (Паляниця — хлібові сестриця.) Хліба без бесіда суха (Без хліба суха бесіда.)
2.    Тлумачення слова хліб
— Цікаво, а що означає слово хліб? Слово надається нашим Усезнайкам.
— Тлумачні словники української мови дають кілька значень слова хліб.
1) Хліб — це зерно, яке перемелюють на борошно. «Зібрати три мішки хліба».
2) Хліб — це випечений виріб із борошна. Продукт харчування. Запашний хліб лежить на столі.
3) Хліб — це зернові сільськогосподарські рослини. « Достигає хліб у полі».
4) Існують і переносні значення цього слова. їх використання також дуже поширене в нашій мові:
•   Хліб — це харчі, прожиток.
«Заробляти собі на хліб», тобто забезпечувати собі добробут.
•   Хліб — це заробіток, засіб існування.
«Жити на чужих хлібах», тобто на чиємусь утриманні.
—  Хліб — найголовніше багатство. Не може бути родина багатою, якщо в хаті немає хліба. Тому не дивно, що в нашій мові чимало добрих слів, якими називають хліб.
Фізкультхвилинка
3.    Гра «З якого твору?»
•   Не кидайсь хлібом, він святий! (М. Рильський «Про хліб»)
•   Від сонця позолота в хліба. (Т. Коломієць «Хліб»)
•   Як тепло пахне хліб. (П.Воронько «Пахне хліб»)
VI.  ЧИТАННЯ НОВИХ ТВОРІВ
1.    В. Сухомл инський «Борщ зі скибкою свіжого хліба»
1)    Самостійне читання оповідання учнями.
— Як звали синів?
— Чому в них були такі імена?
— Чому Працьовитий хвалив материн обід?
— Чому Ледачому обід здався несмачним?
2)    Читання оповідання за особами.
— Чому вчить нас це оповідання?
2.    В. Сухомл инський «Шматок хліба»
1)    Виразне читання оповідання вчителем.
— Чому вихователь залишив дітей сидіти за столом?

2)    Читання оповідання учнями «ланцюжком».
— Що означає вираз «Хоч крізь землю провались»?
— Як ви оцінюєте вчинок Семена Кравченка і солдата Андрія?
VII.
Підсумок уроку. Літер. читання 2 кл. Хліб — усьому голова
— Який висновок можна зробити із сьогоднішнього уроку?
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
—  Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Мамо люба, добра, мила...».
Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.

 


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1334 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть