загрузка...
Лясолька і барвик у країні мистецтв - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Лясолька і барвик у країні мистецтв
15:00
Лясолька і барвик у країні мистецтв
Чи міркував ти, чому мене звуть Лясолька? Моє ім'я символізує мої улюблені нотки. Ля - так звучить камертон - особливий прилад для настроювання музичних інструментів, а Соль - це всім відомий скрипковий ключ. Я вмію співати, грати на музичних інструментах, танцювати. Але, на жаль, мені не вдається так само гарно малювати.
А мене звуть Барвиком, тому, що я найбільше захоплююсь малюванням. Це так чудово: береш пензлик, фарби... ось і готова картина, що виграє різними барвами.
І Пригадай, якою мовою ми спілкуємося з різними видами мистецтва - музика, театр, образотворче мистецтво.
МРІЇ ЗБУВАЮТЬСЯ
Музика В. Полянського, слова Ю. Рибчинського
Помандруймо разом до казкової Країни Мистецтв!
Які казки тобі подобаються? Можливо, про фантастичні пригоди хлопчиків, які допомагають друзям, здійснюючи сміливі вчинки? Або дивовижні історії, в яких звичайна дівчинка перетворюється на красуню-принцесу. Звісно, за допомогою доброї феї. А ще цікавіші - музичні казки: у них музикою можна передати всі почуття, яких не можна висловити словами.
Розкажи про свого улюбленого казкового героя. Які музичні твори на казкові сюжети ти пам'ятаєш? Хто їх автор?
Пісня Трубадура з м/ф «Бременські музиканти»; пісня Вінні Пуха з м/ф «Вінні Пух».
Які види мистецтва «дружать» у кіно, мультфільмах? Пригадай, що таке мелодія. Порівняй мелодії пісень твоїх улюблених казкових героїв. Яка з них наспівна, яка - рухливо-танцювальна, а яка - подібна до розмови чи навіть скоромовки?
Які пісні співають твої улюблені мультгерої? 
Цікаву казку можна прочитати в книжці, побачити на екрані у вигляді мультиплікаційного чи художнього фільму, в ляльковому, оперному театрах — у вигляді яскравої вистави. Казкових героїв ти можеш навіть почути в музиці, але найбільше їх «оселилося» у творах образотворчого мистецтва. Саме художники побачили казку: живописці - у фарбах, графіки - у лініях, штрихах, плямах, скульптори - у камені, глині чи металі, а майстри декоративного мистецтва наповнили чарівними
історіями наш побут.Яких казкових героїв ти впізнаєш у цих творах? Поміркуй і скажи, якими матеріалами працює живописець, графік? Із чого може виготовляти свої фігури скульптор? Якими бачать казкових істот майстри декоративного мистецтва?
М. Лукі. Казковий звір        
І Які цікаві історії можна розпочати на сторінках з такими ілюстраціями? Якою музикою їх можна озвучити?
Ти вже здогадався, що є художники, які можуть «розповісти» будь-яку історію чи казку в малюнках. А якщо ці малюнки розмістити в книжці поряд із текстом, то вони відразу ж стають ілюстраціями. Саме художники-ілюстратори пропонують читачеві помандрувати у створений ними на сторінках книжок чарівний і неповторний світ.
Намалюй чарівну Країну Мистецтв, у якій подорожуватимуть Лясолька й Барвик.
Навіщо в книжках розміщують ілюстрації? Який художник їх виконує?  
Багато героїв казок «живуть» у ляльковому театрі. За його лаштунками - кулісами - завжди відбувається диво: казкові герої «оживають». Інколи вони сумують, інколи веселяться, але з ними завжди трапляється щось особливе. Театральні ляльки вміють розмовляти, рухатися, співати й танцювати під музику.
Уяви, що до нас завітав цікавий ляльковий персонаж! Чи знаєш ти його?
Я веселий друг Петрушка.
Не Ватрушка, не Вертушка. 
Я в червонім ковпаці
з посмішкою на лиці!
Поміркуй, якою може бути мелодія до цього віршика (грайливою чи мрійливою, наспівною чи танцювальною). Спробуй створити різні за характером пісеньки - з наспівною та рухливою (танцювальною) мелодіями.
ПЕТРУШКА Музика Й. Брамса  
Ось так композитори відобразили в музиці образ цього лялькового персонажа, у якого в різних країнах своє ім'я - Пульчинелла, Полішинель, Панч.
В. Косенко. Петрушка; С Рахманінов. Полішинель.
Яка мелодія кожної з п'єс - наспівна чи рухливо-моторна? Порівняй твори (характер, мелодію, темп, гучність тощо). Використовуй слова-характеристики. Створи пантоміму під музику Віктора Косенка «Петрушка».
Щоб створити музичний образ дотепного й задерикуватого Полішинеля, композитор Сергій Рахманінов використав не тільки відповідні темп і динаміку, а також фактуру.
Фактура - це те, з чого складається музика. Наприклад, з мелодії та акомпанементу або з акордів. Це -акордова фактура, як у п'єсі «Полішинель». Композитор  Ігор Стравінський  присвятив лялькам два балети: «Петрушка» і «Пульчинелла».
Стравінський. Балет Петрушка (фрагменти - тема гуляння, танок ляльок, що ожили). Які за характером бувають мелодії?                                


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 1270 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть