загрузка...
Математика 2 кл. Урок 101. Таблиця множення числа 7 - 20 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 20 » Математика 2 кл. Урок 101. Таблиця множення числа 7
12:16
Математика 2 кл. Урок 101. Таблиця множення числа 7
Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 7; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Таблиця множення числа 7
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 133-134,завдання 824;825)
Завдання 824
— Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 825
—  У скільки разів більше придбали журналів «Соняшник», ніж журналів «Пізнайко»?
2.     Усна лічба
1)    Гра «Мовчанка».
2)    Усне розв'язування задач.
•   Дівчинка купила 15 зошитів у клітинку і 5 зошитів у лінійку. У скільки разів більше зошитів у клітинку купила дівчинка?
•   У дитячий садок привезли 40 кг яблук, що на 8 кг менше, ніж груш. Скільки привезли груш?
3.    Індивідуальне опитування
Картка 1
1. Встав пропущені числа.
42 = []*6                  3*[]=12                 []*6 = 24                 □•6 = 36
2. Розв'яжи задачу.
Вартість зошита 6 грн, а альбому — 12 грн. У скільки разів вартість зошита менше, ніж альбому? Картка 2
1. Встав пропущені числа.
27 = 3*[]                 3*[]=18                 []*6 = 48                 []*6 = 30
2. Розв'яжи задачу.
Вартість альбому 12 грн, а зошита — 6 грн. У скільки разів вартість альбому більше, ніж зошита?
4.    Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 4; 8; ...;...; 24;...;...; 40.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю множення числа 7.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 134-135)
Завдання 826. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 7 і таблицю множення на 7.
— Здавна число 7 уважали священним і щасливим числом. Згадайте, в назвах яких казок згадано число 7. («Білосніжна і сім гномів», «Вовк і семеро козенят», «Казка про мертву царівну і сім багатирів»...)
— Поясніть значення прислів'їв.
•   Сім разів відміряй, один — відріж.
•   Семеро одного не чекають.
Завдання 828. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7
Завдання 829. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
Завдання 830
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Один учень працює біля дошки.
Завдання 831
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
Завдання 832
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
2.     Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.    Запис та обчислення значень виразів
•   Частку чисел 48 і 8 зменшити у 2 рази.
•   Добуток чисел 3 і 8 збільшити на 27.
2.     Робота над задачею
У 6 однакових ящиках ЗО кг лимонів. Маса порожнього ящика 3 кг. Яка маса ящика з лимонами?
3.    Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічної задачі
У коробці лежить 15 кульок: чорних, білих і червоних. Червоних кульок у 7 разів більше, ніж білих. Скільки в коробці чорних кульок?
Розв'язання. Білих кульок не може бути більше однієї, оскільки якби їх було хоч би 2, то червоних кульок було б не менше 14, а кульок усього 15. Отже, біла кулька всього одна, а червоних — у сім разів більше, тобто сім. Чорних кульок 15 - (1 + 7) — 7.
VI.  Підсумок уроку. Математика 2 кл. Таблиця множення числа 7
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 135, завдання 833; 834.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3569 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть