загрузка...
Математика 2 кл. Урок 103. Таблиця ділення на 7. Розв'язування задач - 20 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 20 » Математика 2 кл. Урок 103. Таблиця ділення на 7. Розв'язування задач
12:23
Математика 2 кл. Урок 103. Таблиця ділення на 7. Розв'язування задач
Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 7; удосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальний Інтерес, творчі здібності; виховувати інтерес до математики.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Таблиця ділення на 7. Розв'язування задач
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 136,завдання 844;845)
Завдання 844
— Прочитайте порядок дій і розв'язання виразу.
Завдання 845
— Скільки разом горобців?
2.     Гра «Досвідчений грибник»
— Хто з вас ходив у ліс по гриби?
—  Які їстівні гриби вам відомі? (Білий гриб, сироїжки, маслюки, рижики, підберезники, підосичники, опеньки, лисички)
На дошці — таблиця "їстівні і отруйні гриби".
— Чим небезпечні отруйні гриби?
—  Ми сьогодні на нашій математичній галявинці теж збиратимемо гриби. А щоб у ваш кошик не потрапили мухомори, поганки або несправжні опеньки, збирайте лише ті грибки, на яких написані відповіді таблиці множення числа 7.
На дошці розташовані «грибки», учні знімають їстівні гриби з правильною відповіддю, називають приклад, якому відповідає відповідь, і кладуть грибок до кошика.
3.     Складання виразів та обчислення їх значень
•   Різницю чисел 73 і 66 помножити на число 6.
•   Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 6.
•   Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3.
4.     Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 14;21;28;...;...;49;...;63.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 7.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с 136-137)
Завдання 846. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю ділення на число 7. Читають хором таблицю ділення на число 7, в якій закриті відповіді.
— Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 2?
— Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 8? З? 7? 4? 6? 5?
Завдання 847
Учні читають вираз 28 : 7 = 4 по-різному. Пояснюють, на що вказують числа 28; 7; 4.
Завдання 848. Коментоване розв'язування завдання Учні записують множину чисел, що діляться на 7.
Завдання 849. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7
Завдання 850
Самостійний запис розв'язання задачі.
Завдання 851
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв'язування.
1) Яке друге число?
2) У скільки разів друге число більше від першого?
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв'язання виразом 
((7 + 42): 7= 7 (р.)).
Решта учнів під керівництвом учителя розглядають план розв'язання і визначають дії.
Завдання 852
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Математичний диктант
•   Яке число потрібно поділити на 6, щоб отримати 7?
•   Яке число в 7 разів менше 49?
•   Перший множник 5, другий невідомий, добуток 35. Чому дорівнює другий множник?
•   У скільки разів 63 більше від 7?
•   На яке число потрібно розділити 54, щоб отримати 9?
•   Назвіть усі числа, на які ділиться число 18.
•   Назвіть декілька чисел, які при множенні дають 24. Відповіді: 42; 7; 7; 9; 6; 1, 2, 3, 6, 9, 18; 1 і 24, 6 і 4, 3 і 8.
2.     Офтальмологічна пауза
3.    Розв'язування логічних задач
•   Василько з'їв на дві пампушки більше Миколки і на дві пампушки менше Олі. Разом вони з'їли 12 пампушок. Скільки з'їв кожен?
Розв'язання
1) Скільки з'їли б діти, якби Василько з'їв стільки, скільки Миколка? (12 — 2 = = 10)
2) На скільки Оля з'їла більше Миколки? (2 + 2 = 4)
3) Скільки з'їли б діти, якби і Оля, і Василько з'їли кожний стільки, скільки Миколка? (10- 4 = 6)
4) Скільки з'їв Миколка? (6 : 3 = 2) І так далі. Відповідь: 2; 4 і 6.
•   Число 8 можна розкласти на два доданки по-різному. Яка пара таких доданків при множенні дає найбільший добуток? (4 і 4)
Міркування записуються у вигляді таблиці.
VI.  Підсумок уроку. Математика 2 кл. Таблиця ділення на 7. Розв'язування задач
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 137, завдання 853; 854.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2791 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть