загрузка...
Математика 2 кл. Урок 105. Залежність результату множення і ділення від зміни одного з компонентів при сталому іншому - 20 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 20 » Математика 2 кл. Урок 105. Залежність результату множення і ділення від зміни одного з компонентів при сталому іншому
12:37
Математика 2 кл. Урок 105. Залежність результату множення і ділення від зміни одного з компонентів при сталому іншому
Мета: навчати учнів розуміти залежність результату множення і ділення від зміни одного з компонентів при сталому іншому; вдосконалювати навички обчислення табличних випадків множення і ділення; розвивати самостійність, навички самоконтролю, математичне мовлення; виховувати інтерес до точних наук.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 138,завдання 863;864)
2.     Хвилинка каліграфії
— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
11; 22; 33;..;...;..,; 77;.,.; 99.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як результат множення і ділення залежить від зміни одного з компонентів при сталому іншому.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с. 138-139)
Завдання 867-875. Колективне коментоване опрацювання матеріалу
2.     Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Самостійна робота. Тестування
1 варіант
1) Познач правильний варіант значення виразу: 
25 : 5 + 19. 
а) 5;          б)24;          в) 23.
2) Устав пропущене число: 7 + 7 + 7 = 7*[] 
а)3;           б)4;           в) 7.
3) Знайди і підкресли «зайве» число. 
7; 14; 21; 28; 35; 38; 42; 49; 56; 63.
4) У якому прикладі припустилися помилки?
а) 65 - 40 : 5 = 5;    б) (80 - 66): 2 = 7;        в) 70 - 24 : 6 = 66.
5) Розв'яжи приклад, в якому невідомий множник. 
а)[]+7 = 28           б)7*[]=28                   в)35-[]=28
6) Не обчислюючи, порівняй вирази. 
7*4[]4*8
а)>;                         б)=;                              в) <.
7) Братові 7 років, а сестра в три рази старша. Скільки років сестрі? 
а) 21;                       6)10;                             в) 17.
8)Щоб перестилати підлогу, привезли 42 соснових дошки, а дубових — у 7 разів менше. Скільки всього дощок привезли? 
а) 42 : 7;                  б) 42 : 7 + 42;                в) 42 : 7 + 7.
9) Маса капусти 3 кг, а маса гарбуза — у 5 разів більша. На скільки кілограмів капуста легша за гарбуз? 
а) 3*5;                     6)3 + 5;                         в)3*5-3.
11)Маса відра з сіллю 27 кг, а маса відра зі снігом — 3 кг. У скільки разів
маса відра із сіллю більша, ніж маса відра зі снігом?
а) у 24;                    б) у 9;                            в) у 30.
12) На спортмайданчику було 7 хлопчиків, а дівчаток — на 7 більше. У скільки
разів дівчаток було більше?
а) (7 + 7): 7;                        б) 7 + 7 : 7;                    в) 7 • 7 - 7.
2 варіант
1) Познач правильний варіант значення виразу: 
(32 — 20): 6. 
а) 2;                                      б)4;                               в) 6.
2) Встав пропущене число: 
7+7+7+7+7=7*[]
а) 5;                                      6)6;                               в) 7.
3) Знайди і підкресли «зайве» число. 
7; 14; 21; 28; 35; 42; 49; 54; 56; 63.
4) У якому прикладі припустилися помилки?
а) 17 + 3 • 6 = 35;                 б) 54 + 4 • 9 = 100;        в) 80 - 16 : 4 = 76.
5) Розв'яжи приклад, в якому невідомий від'ємник.
а) [] + 7 = 28                        б) 7 • [] = 28                   в) 35 - [] = 28
6) Не обчислюючи, порівняй вирази. 
7*8[]8*6
а)>;                                     б)=;                              в)<.
7) На лугу паслися 7 корів, а овець — у 5 разів більше. Скільки овець паслися на лугу?
а) 35;                                    6)12;                             в) 42.
8) У саду росте 48 яблунь, а груш — у 6 разів менше. Скільки всього дерев у саду?
а) 48 : 6 + 6;                         6) 48 : 6;                        в) 48 : 6 + 48.
9)3 автобуса вийшли 27 пасажирів, а залишилося — в 3 рази менше. На скільки більше пасажирів вийшло, ніж залишилося? 
а) 27 - 27 : 3;                       б) 27 : 3;                        в) 27 - 3.
11) Батькові 36 років, а синові — 6 років. У скільки разів син молодший за
батька?
а) у 30;                                 б) у 6;                            в) у 42.
12)Мама спекла  28  пиріжків.  Під час сніданку сім'я з'їла  7 пиріжків.
У скільки разів менше пиріжків з'їли, ніж залишилося?
а) 28 - (28 - 7);                    б) (28 - 7): 7;                в) 28 - 28 : 7.
2.    Самоперевірка
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 139, завдання 876; 877.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2674 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть