загрузка...
Математика 2 кл. Урок 114. Застосування таблиці ділення на 9 - 20 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 20 » Математика 2 кл. Урок 114. Застосування таблиці ділення на 9
13:09
Математика 2 кл. Урок 114. Застосування таблиці ділення на 9
Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 9; вправляти у використанні табличних випадків під час виконання завдань різних видів; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Застосування таблиці ділення на 9
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 148, завдання 940; 941)
Завдання 940
— Прочитайте записані вирази та їх значення.
Завдання 941
— Скільки метрів дівчинка Еллі і Дроворуб пройдуть за 9 хв?
2.     Усна лічба
1)    Гра «Мовчанка».
2)    Веселі зада чі.
•   У перший день шкідливі мишенята доставили котові Леопольду 14 неприємностей. Це в 2 рази більше, ніж у другий день. Скільки неприємностей доставили шкідливі мишенята доброму котові Леопольду за два дні? (21)
•   Дуремар розсадив своїх п'явок у 4 банки, по 6 у кожну, і ще у нього залишилося 14 п'явок. Скільки всього п'явок було у Дуремара? (38)
3.     Запис виразів та обчислення їх значень
•   Добуток чисел 5 і 7 збільшити на 8.
•   Частку чисел 40 і 5 зменшити на 3.
•   Суму чисел 15 і 17 зменшити в 4 рази.
•   Різницю чисел 45 і 38 збільшити в 5 разів.
4.     Хвилинка каліграфії
— Запишіть відповіді таблиці множення числа 9 у порядку спадання.
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею ділення на 9.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с 148-149)
Завдання 942. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю ділення на число 9. Читають таблицю.
Завдання 943. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 6 Перший і другий стовпчик — колективне розв'язання. Третій і четвертий діти розв'язують самостійно.
Завдання 944. Усне виконання завдання
Учні пояснюють, які рівності та нерівності істинні, а які — хибні.
Завдання 945
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє.
Завдання 946. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Самостійна робота
72:9*8               56:8*9               100-8*7
28:4*7               63:9*8               100-9*9
36:4*9               42:6*8               100-8*8
2.     Виберіть один із наступних знаків: <; >; =
6*8+6[]6*9                   Зм 1дм [] 30дм
6[]9-6[]6*8                   6дм [] 60см
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
1)Три брати впіймали 41 карася. Коли один відклав для юшки 7 карасів, другий 3, а третій 4, то в кожного брата залишилася однакова кількість рибин. Скільки карасів упіймав кожний брат?
1) 7 + 3 + 4 = 14 (к.) — віддали;
2) 41 -14 = 27 (к.) — залишилося у трьох;
3) 27 : 3 = 9 (к.) — залишилося у одного;
4) 9 + 7 = 16 (к.) — упіймав 1 брат;
5) 9 + 3 = 12 (к.) — упіймав 2 брат;
6) 9 + 4 = 13 (к.) — упіймав 3 брат. Перевірка: 16 + 12 + 13 = 41.
2) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Інших місткостей немає. Як налити
з водопровідного крану в більшу посудину 1 л води?
Розв'язання. Наллємо в малу посудину з крану Злі переллємо їх у велику посудину. Знову наллємо в малу посудину з крану Злі віділлємо з неї у велику посудину 2 л (поки не заповнимо велику посудину). У малій посудині залишиться 1 л. Випорожнимо велику посудину і переллємо в неї 1 л з малої.
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Застосування таблиці ділення на 9
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 149, завдання 947; 948.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2311 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть