загрузка...
Математика 2 кл. Урок 115. Множення і ділення нуля - 23 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 23 » Математика 2 кл. Урок 115. Множення і ділення нуля
16:42
Математика 2 кл. Урок 115. Множення і ділення нуля
Мета: ознайомити учнів із властивістю множення і ділення нуля, множення на 0, пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати допитливість.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Множення і ділення нуля
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 149,завдання 947; 948)
Завдання 947
—  Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 948
— Прочитайте розв'язання задачі двома способами.
2.     Усна лічба
1)    Гра «Швидко і точно».
Грають три команди (З ряди).
2)    Віршовані задачі.
— Відповідайте швидко!
Скільки ніг у трьох жуків? (18)                     Скільки ніг у 2 бобрів? (8)
А очей в семи вовків? (14)                            Днів у тижнях чотирьох? (28)
В трьох трикутниках — кутів? (9)                 Пальців на руках шістьох? (ЗО)
Лап у чотирьох вовків? (16)                         Крил у 9 синиць? (18)
Ніжок у 8 курчат? (16)                                  Вушок у сімох лисиць? (14)
Вушок в 9 зайчат? (18)                                 В десятьох собачок лап? (40)
Ріжок у 5 корів? (10)                                     Хвостиків у сотні жаб? (0)
3.     Запис виразів та обчислення їх значень
•   Частку чисел 42 і 7 збільшити на 8;
•   добуток чисел 4 і 8 зменшити на 9;
•   різницю чисел 37 і 29 збільшити в 5 разів;
•   суму чисел 17 і 15 зменшити у 8 разів.
4.     Хвилинка каліграфії
— Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2; на 3; на 2 і на 3.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося із важливими властивостями дій множення і ділення.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с. 149-150)
Завдання 949. Робота в групах
Учні усно знаходять невідомі числа за таблицею.
Завдання 950. Самостійна робота
Двоє учнів працюють за закритою дошкою.
Завдання 957. Колективне ознайомлення зі змістом задачі,))'аналіз Один учень записує умову і розв'язує задачу.
Завдання 952
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та план розв'язання задачі:
1) Скільки саджанців слив і яблунь разом посадили школярі?
2) Скільки саджанців вишень посадили школярі?
3) Скільки всього саджанців посадили школярі?
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв'язання у зошити.
Решта учнів разом з учителем розглядають план розв'язання і визначають Дії-
Завдання 953. Колективне опрацювання матеріалу
Учні читають приклади і роблять висновки:
1) при множенні нуля на будь-яке число в добутку отримаємо нуль: 0 • а = 0;
2) при множенні будь-якого числа на 0 в добутку отримаємо нуль: а • 0 = 0.
Завдання 954. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
Завдання 955
Учні читають правила і розв'язують приклади, коментуючи правила.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
46*1 - 36 : 9                       63 : 9 + 24*0                      4*9-24-1
81 : 9 + 31                          54 : 9 + 17                          56 : 8 + 35*0
2.     Робота над задачею
В одному мішку було 48 кг цибулі, а в іншому — 24 кг. Частину цибулі розклали в 5 ящиків, по 8 кг у кожний. Скільки кілограмів цибулі ще треба розкласти?
3.    Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічних задач
1)  За літо господарка виростила 98 птахів. Курей і качок було 77, а качок і гусей — 64. Скільки курей, гусей і качок окремо виростила господарка?
1) 98 - 77 = 21 (пт.) — гусей;
2) 98 - 64 = 34 (пт.) — курей;
3) 77 - 34 = 43 (ш.) — качок.
2) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Як за допомогою цих посудин налити з водопровідного крану у відро 4 л води?
Розв'язання. Наливаємо з крану у велику посудину 5 л. Переливаємо з великої посудини в малу 3 л. Переливаємо у відро з великої посудини 2 л, що залишилися в ній. Потім повторюємо все спочатку. У відрі опиниться 2 + 2 = = 4 літри води.
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Множення і ділення нуля
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 150, завдання 956; 957.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3197 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть