загрузка...
Математика 2 кл. Урок 116. Множення і ділення на 10 - 23 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 23 » Математика 2 кл. Урок 116. Множення і ділення на 10
16:46
Математика 2 кл. Урок 116. Множення і ділення на 10
Мета: ознайомити учнів з правилом множення і ділення числа на 10; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, самостійність; прищеплювати інтерес до точних наук.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Множення і ділення на 10
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 150,завдання 956;957)
Завдання 956
— Прочитайте вирази та їх значення.
Завдання 957
— Скільки кущів троянд росло на алеї?
2.     Усна лічба
1)    Математична «доріжка».
— Відремонтуйте «доріжку», заповнюючи «ямки».
2)    Робота в парах.
Гра «Знайди прикладу пару»
Учні по черзі задають приклад на знання табличного множення і ділення. Потрібно скласти відповідний приклад, але з іншим знаком. Наприклад, заданий приклад на множення 9*8 = 72, відповідна пара — 72 : 9 = 8 або 72 : 8 = 9.
3.     Хвилинка каліграфії
— Запишіть для добутків усі можливі множники. 12; 18;24.
4.     Математичний диктант
•   Суму чисел 42 і 24 зменшити на 3.
•   Різницю чисел 15 і 6 збільшити у 5 разів.
•   Знайти половину числа 8.
•   Яке число більше 6 у 4 рази?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як множити і ділити число на 10.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 150-151)
Завдання 958. Коментоване розв'язування завдання
Учні знаходять добуток і роблять висновок: щоб помножити число на 10, потрібно праворуч від нього дописати 0.
Завдання 959. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
Завдання 960. Колективне опрацювання матеріалу
Учні з рівностей на множення складають рівності, що містять ділення на число 10. Роблять висновок: щоб поділити число на 10, потрібно відкинути у цьому числі 0.
Завдання 96 7. Колективне опрацювання матеріалу
Учні виписують числа, які діляться на 10: 21; 50; 37; 70; 40; 22; 60; 100; ЗО; 85; 80; 99; 90. і роблять висновок: На 10 діляться всі круглі числа.
Завдання 962. Письмове виконання завдання з коментуванням правил
Завдання 963. Робота в групах
Усне виконання завдання. Учні коментують, як виконали обчислення.
Завдання 964. Колективне розв'язування задачі
Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
Завдання 965
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
— Які монети можуть бути у Марійки?
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
Дві бригади лісорубів мали заготовити за місяць 90 машин дрів. Перша бригада заготовила 38 машин, а друга — на 5 машин більше. Що дізнаєтеся, виконавши дії:
38 + 5 = ?                38 + (38 + 5) = ?                        90 - 38 - (38 + 5) = ?
2.     Геометричний матеріал
Периметр прямокутника дорівнює 24 см. Накресліть квадрат з таким самим периметром. Яка довжина сторони квадрата?
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
1) Знайдіть 2 числа, одне з яких у 10 разів менше від їх добутку, а друге
менше від їх добутку в 4 рази. (4 і 10; 4 • 10 = 40) 
2)Є монети вартістю 5 к., 10 к. і 25 к. Скількома різними способами можна заплатити 50 к.?
(5*10 = 50; 10 • 5 = 50; 25 • 2 = 50; 5 * 2 + 10 • 4 = 50; 5 • 4 + 10 • 3 = 50; 5 • 6 +
+ 10 • 2 = 50; 5 • 8 + 10 = 50; 5 + 25 + 10 • 2 = 50; 5 • 3 + 25 + 10 = 50; 5*5 + 25 =
= 50.10 способів)
3)Є залізні прути завдовжки 15 см, з яких треба нарізати цвяхи завдовжки 6;
7; 9; 10 см. Цвяхи якої довжини можна нарізати, щоб не було відходів?
(6 смі9 см)
VI. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Множення і ділення на 10
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 151, завдання 966; 977.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2945 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть