загрузка...
Математика 2 кл. Урок 118. Розв'язування нестандартних задач - 23 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 23 » Математика 2 кл. Урок 118. Розв'язування нестандартних задач
17:06
Математика 2 кл. Урок 118. Розв'язування нестандартних задач
Мета: закріпити знання табличних результатів множення і ділення; вдосконалювати навички розв'язування нестандартних задач; розвивати творчі здібності; розширювати світогляд.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Розв'язування нестандартних задач  
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 152,завдання 975; 976)
Завдання 975
— Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.
Завдання 976
—  Скільки всього балеток одягнули балерини? Скільки було правих балеток?
2.     Усна лічба
Математичний «ланцюжок»
3.     Розв'язування задач виразом
•   У книзі 56 сторінок. Вова читав щодня по 8 сторінок. За скільки днів Вова прочитав цю книгу? (56 : 8 = 7 (дн.))
•   В одній книзі 9 сторінок. Це в 3 рази менше, ніж в іншій. Скільки сторінок у другій книзі? (9*З = 27 (с.))
•   В одній книзі 9 сторінок, а в іншій — в 4 рази більше. Скільки сторінок у двох книгах? (9 + 9*4 = 45 (с.))
•   В одній книзі 40 сторінок, а в іншій — в 5 разів менше. Скільки сторінок у двох книгах? (40 + 40 :5 = 48 (с.))
•   В одній книзі 30 сторінок, а в іншій — на 24 менше. У скільки разів у другій книзі менше сторінок, чим в першій? (30 : (30 - 24) = 5 (р.))
4.    Хвилинка каліграфії
—  Лічіть дев'ятками, починаючи з 45 і закінчуючи числом 90. Запишіть названі числа.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Розв'язування кругових прикладів
Учитель звертає увагу учнів на те, яким чином виконуються обчислення. 
18 + 36:9                       16 + 45:9                    49-7
21 : 7 + 46                     22-54:9                       42:6 + 11
2.     Розв'язування задач
1)У хлопчика було 36 наклейок з автомобілями і 27 — з літаками. Він наклеїв їх у альбом, по 9 наклейок на сторінку. Скільки сторінок в альбомі зайняли наклейки? Розв'яжіть задачу двома способами.
Під час повторення умови один учень креслить схеми і пояснює розв'язання задачі двома способами.
1 -й спосіб                                     2-й спосіб
([]+[]):[]                                       []:[]+[]:[]
За схемами розв'язання задачі учні складають план розв'язання до кожного способу, підставляють числа і знаходять відповіді.
Коли вони переконаються, що відповіді однакові, учитель пояснює, що обидва вирази ілюструють два різні способи ділення суми на число.
2) Перше число — 12, друге — 36, а третє — у 9 разів менше від другого. Знайдіть суму цих чисел. На скільки третє число менше від суми всіх чисел? Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює
розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє.
3) 36 кг цвяхів і 12 кг цвяхів розклали в пакети, по 6 кг у кожний. Скільки витратили пакетів? (Розв'яжіть задачу двома способами.)
4) У шкільному саду посадили 4 ряди смородини, по 8 кущів у кожному ряду, і 7 рядів аґрусу, по 9 кущів у кожному. Поясніть, що дізнаєтеся, виконавши дії:
а) 4 • 8 = []
б) 7 • 9 = [] 
в)7*9-4*8 = []
3.     Фізкультхвилинка
4.     Обчислення значень виразів
(82 - 28): 9                65 + 27 : 9                  (63 + 9):9
5.     Запис виразів та обчислення їх значень
•   Різницю чисел 90 і 18 зменшити в 9 разів.
•   40 збільшити на добуток чисел 9 і 6.
•   Частку чисел 81 і 9 зменшити в 3 рази.
•   Знайти суму часток чисел 72 і 8 та 45 і 9.
6.     Офтальмологічна пауза
7.    Розв'язування логічних задач
1) Завдання 977.
— Розставте знаки математичних дій та дужки так, щоб рівність була правильною (можливі кілька варіантів). (99-9):9-(9 + 9:9)=100 (9 + 9-9): 9-(9: 9 + 9)= 100 (9-9 + 9): 9-(9: 9 + 9)= 100
2) Довжину прямокутника збільшили на 15 см, а ширину зменшили на 8 см. На скільки сантиметрів збільшився периметр прямокутника? 
(15 + 15 — 8 — 8 = 14, або (15-8)-2 = 14)
V. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Розв'язування нестандартних задач  
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 153, завдання 978; 979.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2972 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть