загрузка...
Математика 2 кл. Урок 124. Табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток - 23 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 23 » Математика 2 кл. Урок 124. Табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток
17:47
Математика 2 кл. Урок 124. Табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток
Мета: повторити табличні випадки додавання і віднімання з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення; прищеплювати інтерес до точних наук.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Табличні випадки додавання і віднімання 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 154,завдання 4,5)
Завдання 4
— Прочитайте записані рівності.
Завдання 5
— Скільки всього вболівальників від другокласників прийшли підтримати учасників своєї школи на конкурсі?
2.     Усна лічба
1)    Робота за таблицею.
2)    Усне розв'язування задач.
•   Смужку паперу завдовжки 14 см розділили на частини, по 2 см кожна. Скільки вийшло частин?
•   Знайдіть масу п'яти однакових кавунів, якщо маса одного кавуна 3 кг.
•   Один пакет уміщує 3 кг борошна. Скільки кілограмів борошна вміщують 9 таких пакетів?
•   Розв'яжіть задачу і складіть до неї дві обернені задачі.
Уздовж шкільної огорожі росло 15 дерев. Коли посадили ще декілька дерев, їх стало 23. Скільки дерев посадили?
3.    Хвилинка каліграфії
— Запишіть три числа, кожне з яких ділиться на 2 і на 3. (6; 12; 18)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 
1.    Розв'язування задач
1)3 трьох грядок зібрали цибулю. З першої зібрали 34 кг, з другої — стільки ж, а з третьої — на 20 кг менше, ніж з першої і другої грядок разом. На скільки кілограмів цибулі менше зібрали з першої грядки, ніж із третьої? Учні складають план розв'язання задачі:
1) Скільки кілограмів цибулі зібрали з першої і другої грядок разом?
2) Скільки кілограмів цибулі зібрали з третьої грядки?
3) На скільки кілограмів цибулі менше зібрали з першої грядки, ніж із третьої?
Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв'язання задачі у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв'язання і визначають дії.
2) Перший муляр за 6 хв уклав 54 цеглини. Другий муляр за 5 хв уклав 35 цеглин. На скільки менше цеглин укладав другий муляр за хвилину? План розв'язування:
1) Скільки цеглин укладав перший муляр за 1 хв?
2) Скільки цеглин укладав другий муляр за 1 хв?
3) На скільки менше цеглин укладав другий муляр за хвилину?
Фізкультхвилинка
2.     Обчислення значень виразів
30 : 5 + 1              30 : (5 + 1)           0*7+1*7            (10•0) + 4
30 : 5 • 1               30 : (5 • 1)           5*1 + 60            10*0+10
3.     Розв'язування кругових прикладів
7 + 8               3+16             19-5             14-6               17-8-4
8 + 9               15-9              12-9             6 + 6               5 + 9-7
4.     Доповнення нерівностей
14>8 на 6    16>9 на []  15>8 на []  7<13 на [] 6<11 на [] 6<16 на []
5.     «Бліцконтроль»
1) Познач правильний варіант значення виразу 63 : 7 + 2. 
а) 10;               6)11;          в) 7.
2) Розв'яжи приклад, в якому невідомий дільник.
а) 64 : [] = 8;                       б)[]*8 = 64;                 в)[] : 8 = 8
3) Яке з чисел не є результатом таблиці множення? 
8; 16; 20; 39;42;54.
4) При якому значенні а рівність а • 8 = 64 буде правильною? 
а) 8;                6)7;            в) 9.
5) Познач вираз, значення якого більше, ніж 25.
а) 24 : 8 + 48;                       б) 54 : 9 - 4;                   в) 32 : 8 + 5.
6) Порівняй: 
56 : 8 [] 54 : 6. 
а)<;б)>;в)=.
7)3 гаража виїхало 12 автомобілів, а залишилося — в 2 рази менше, ніж виїхало. На скільки автомобілів більше виїхало, ніж залишилося? 
а) 12 + 12:2= [];               б) 12-12:2= []
8) Маса гусака 6 кг, а індик — у 2 рази важчий. Яка маса індика? а) 4;                                      6)8;                               в) 12.
9) У магазин привезли 81 кг яблук у 9 однакових ящиках. До обіду продали 5 ящиків. Скільки кілограмів яблук продали до обіду?
а) 14;              6)45;           в) 86.
6.    Офтальмологічна пауза
7.    Розв'язування логічної задачі
Доберіть цифри таким чином, щоб нерівність була правильною: [][] — [] < 3.
Відповідь:
11-9 <3; 10-9 <3; 10-8 < З
V. Підсумок уроку. Математика 2 кл. Табличні випадки додавання і віднімання
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 154, завдання 6; 7.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2014 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть