загрузка...
Математика 2 кл. Урок 128. Розв'язування задач - 25 Февраля 2014
Главная » 2014 » Февраль » 25 » Математика 2 кл. Урок 128. Розв'язування задач
14:16
Математика 2 кл. Урок 128. Розв'язування задач
Мета: повторити додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв'язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість.


предыдущий урок


конспекты уроков

следующий урок

Хід уроку Математика 2 кл. Розв'язування задач
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 156, завдання 22;23)
Завдання 22
— Прочитайте розв'язання рівнянь.
Завдання 23
— Яка довжина ламаної? Прочитайте розв'язання зручним способом.
2.     Усна лічба
1)    Робота за таблицею.
2)     Гра «Потяг».
У кожному ряду — картки з однаковим завданням. У картці записані числа, але немає знаків. Учні «ланцюжком» виконують завдання.
32[]4[]З = 24(:-)
5[]7[]25 = 60(-+)
62[]22[]5 = 8(-:)
99[]19[]20=100(-+)
17[]23[]5 = 8(+ :) 
5[]9[]25 = 70(-+)
3)     Розташуйте задані приклади в порядку зростання другого доданка.
а) 5 + 56
б) 5 + 26
в) 5 + 46
г) 5 + 66
д) 5 + 36
— Чому дорівнює сума в прикладі, записаному першим?
— Чому дорівнює сума в прикладі, записаному останнім?
— На скільки збільшилася сума при переході від першого прикладу до другого?
—  Як зміниться сума, якщо один доданок збільшити на кілька одиниць; зменшити на кілька одиниць?
3.    Розв'язування задач
1)В одній каністрі було 20 л бензину, а в іншій — на 3 л менше. Скільки літрів бензину було в двох каністрах?
2) Робітник виготовив 8 деталей. Після цього йому залишилося виготовити на 6 деталей більше, ніж він виготовив. Скільки всього деталей мав виготовити робітник?
4.    Хвилинка каліграфії
— Запишіть усі числа, названі під час лічби четвірками, починаючи з 4 і закінчуючи числом 40.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд.
IV.   УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Пояснення кожного способу обчислення
28 + 5 = (28 + 2) + 3                                 28 + 5 = 20 + (8 + 5)
46 - 7 = (46 - 6) - 1                                     82 - 27 = (82 - 20) - 7
2.    Обчислення виразів, значення яких більше ніж 50 
53-4                          33+17                     16 + 43                      57- (16-6)
48 + 5                       65-9                        80-29                         79- (17 + 4)
3.     Робота за таблицею
— Розгляньте таблицю і дайте відповіді на запитання.
1) Як зміниться різниця, якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць?
2) Як зміниться різниця, якщо від'ємник збільшити на кілька одиниць?
Фізкультхвилинка
4.    Розв'язування задач
1)В автопарку 9 маршрутних таксі, а решта — автобуси. Усього 40 автомобілів. На скільки більше автобусів, ніж таксі?
Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв'язують.
2) Даний прямокутник зі сторонами 2 і 3 см. Накресліть прямокутник, сторони якого в 3 рази більше, ніж у даного. Знайдіть периметр нового прямокутника. (Повторити, як знайти периметр многокутника, за форзацем підручника.)
3) Складіть три задачі, розв'язаннями яких є вирази: 
а)37-8 = [];
б)23 + 7 = [];
в) 23+(23+7) = []
5.     Офтальмологічна пауза
6.    Розв'язування логічної задачі
Катя прочитала за місяць удвічі менше книг, ніж Толя, і на три книги більше, ніж Даша. Усього вони прочитали 17 книг. Скільки прочитав кожен? Відповідь: 5; 10; 2.
V.  Підсумок уроку. Математика 2 кл. Розв'язування задач
VI.   ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 156, завдання 25; 26.



Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 1596 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть