загрузка...
Математика 2 кл. Урок 19. Вирази зі змінною. Позначення змінної буквою. Кут. Види кутів - 6 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 6 » Математика 2 кл. Урок 19. Вирази зі змінною. Позначення змінної буквою. Кут. Види кутів
17:15
Математика 2 кл. Урок 19. Вирази зі змінною. Позначення змінної буквою. Кут. Види кутів

Математика 2 кл. Урок 19. Вирази зі змінною. Позначення змінної буквою. Кут. Види кутів

Мета: ознайомити учнів з видами кутів; навчати будувати прямий кут на аркуші в клітинку, позначати змінну буквою; розвивати вміння розв'язувати задачі вивчених видів і порівнювати їх; виховувати акуратність.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 28, завдання 142; 144)
Завдання 142
—  Прочитайте кругові приклади. Завдання 143
—  Скільки зубів у дорослої людини?
2.     Гра «Мовчанка»
3.     Хвилинка каліграфії (с.29)
4.     Математичний диктант
•   Суму чисел 35 і 40 зменшити на 5.
•   Різницю чисел 64 і 4 збільшити на 20.
•   Число 37 збільшити на суму чисел 9 і 3.
•   Число 80 зменшити на різницю чисел 34 і 4.
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з виразами зі змінною та видами кутів.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником [с.29-30]
Завдання 144. Робота в групах Командна гра "Ланцюжок".
Завдання 145, Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте вирази.
1+27
2+27
3+27
—  Який доданок сталий? Який доданок змінюється? Позначимо другий доданок буквою а. Складемо вираз: а + 27 — це вираз із змінною.
Якщо а — 2, то, підставивши замість змінної а число 2, отримаємо числовий вираз і знайдемо його значення. Записуємо так: якщо а = 2, то а + 27 = -2 + 27-29.
Завдання 146. Робото в порох Учні знаходять значення виразу зі змінною. Завдання 147. Робота в групах Учні обчислюють усно за таблицею.
Пригадай!  Кут —   це  фігура,   утворена  двома   променями,   що  мають спільний початок.
Завдання 148. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте кути. (Прямий кут, непрямі кути)
—  На папері прямий кут можна побудувати так: накреслити горизонтальну і вертикальну прямі таким чином, щоб вони перетиналися.
Завдання 149
Один учень біля дошки розв'язує І пояснює.
Завдання 150
Учні з місця складають і розв'язують задачі за малюнками.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Обчислення значень виразів
—  Випишіть вирази зі значенням 9.
13-4                      11-2                      9 + 3-4                 8 + 4-3
12-3                      11-3                      7 + 4-2                 10-3 + 4
2.    Розв'язування і порівняння задачі
1)  У каністрі було 13 кг фарби. Після фарбування підлоги фарби стало на
4 кг меньше.  Скільки кілограмів фарби залишилося в каністрі?
2)  У першій каністрі 13 кг фарби, у другій — на 4 кг менше. Скільки кілограмів фарби у другій каністрі?
3)  У першій каністрі 13 кг фарби. Це на 4 кг більше, ніж у другій. Скільки кілограмів фарби у другій каністрі?
4)  У першій каністрі 13 кг фарби, а в другій — 4 кг. На скільки більше фарби в першій каністрі, ніж у другій?
3.    Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічних задач
•   Маса єнота і лисеняти разом 8 кг. Маса єнота 5 кг. На скільки кілограмів
вона більша за масу лисеняти? (8 — 5 = 3; 5 — 3 = 2) "  Над річкою летіли птахи: голуб, щука, 2 синиці, 2 стрижі та 5 вугрів.
Скільки всього птахів? Відповідай швидше! (5)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  З якими видами кутів ознайомилися на уроці?
—  Чого навчилися на уроці?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 30, завдання 151; 152.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3486 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть