загрузка...
Математика 2 кл. Урок 20. Таблиці додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток. Вирази зі змінною. Прості і складені задачі - 6 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 6 » Математика 2 кл. Урок 20. Таблиці додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток. Вирази зі змінною. Прості і складені задачі
17:17
Математика 2 кл. Урок 20. Таблиці додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток. Вирази зі змінною. Прості і складені задачі

Математика 2 кл. Урок 20. Таблиці додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток. Вирази зі змінною. Прості і складені задачі

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання І віднімання числа 5 з переходом через десяток; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. ЗО, завдання 151; 152)
2.     Усна лічба
2)  Перше число дорівнює 7, а друге — на 4 менше. Знайдіть друге число, а потім — суму цих чисел.
3) Обчисліть.
11-4                8 + 4                  3 + 5 + 3            12-2-8          12 + 0
12-4                12-3                   9 + 3                  12-0
4) Знайдіть суму 9 і а, якщо а     2, а     3, а     4.
5) Знайдіть різницю а — 4, якщо а = 12, а = 13. 3.     Хвилинка каліграфії (сі?]
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 5 з переходом через десяток.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником {с.31-32)
Завдання 153. Робота в групах
Командна гра «Ланцюжок».
Завдання 154. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали додавання і віднімання.
—  Поясніть прийоми додавання І віднімання чисел з переходом через розряд. Розкажіть таблицю додапаиия (віднімання) числа 2, починаючи від найбільшого результату. Назвіть тільки результати таблиці. Назвіть результати від найбільшого числа до найменшого.
Завдання 155 (усно)
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 156. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 158
Привезли — 98 кг
Продали — 68 кг
Залишилося продати — ? Після складання короткого запису учні записують розв'язання самостійно.
Завдання )59. Колективне опрацювання матеріалу
У магазин привезли 98 кг яблук. Зранку продали 8 кг, а протягом дня — ще 60 кг яблук. Скільки кілограмів яблук залишилося продати? Розгляньте розв'язання задачі з планом. 1 > Скільки кілограмів яблук продали за весь день? 60 + 8 = 68 (кг) 2) Скільки кілограмів яблук залишилося продати? 98 — 68 — 30 (кг) Відповідь: 30 кг яблук залишилося продати.
Запам'ятай! Задачі, що розв'язуються однією дією, називають простими. Задачі, що розв'язуються кількома діями, називають складеними.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
Катруся засушила 7 дубових листків, а кленових — на 2 менше.
•   Скільки кленових листків засушила Катруся?
•   Скільки всього листків засушила дівчинка?
—  За умовою спочатку знайдіть відповідь на перше запитання, а потім — на друге.
2.     Обчислення виразів з від'ємником 5
15-5                  5 + 5                   1 + 4                   9-4                    13-5
11-5                  14-5                  0+5                    12-5                  5 + 9
3.     Геометричний матеріал
—  Накресліть ламану з двох відрізків завдовжки 2 см і 3 см.
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних завдань
•   Скільки двоцифрових чисел можна записати за допомогою цифр 1; 5; 7? (Цифри не можна повторювати.) (15: 51; 17: 71:57: 75 — 6 чисел.)
•   На торті запалили 5 свічок. Дві з них загасили. Скільки свічок залишиться? (Залишиться 2, оскільки 3 свічки згорять.)
"  У Катрусі є батьки, 2 брати і сестра. У Сергійка — мама, бабуся, дві сестри і два брати. У кого сім'я більша? (У Сергійка родина більша на 1 особу.)
•   Як набрати 1 л води банками місткістю 3 л і 5 л?
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Розкажіть таблиці додавання І віднімання числа 5.
—  Чого нового навчилися па уроці?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 32, завдання 160; 161.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3334 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть