загрузка...
Математика 2 кл. Урок 23. Таблиці додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток. Складання й розв'язування задач - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 23. Таблиці додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток. Складання й розв'язування задач
13:19
Математика 2 кл. Урок 23. Таблиці додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток. Складання й розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 23. Таблиці додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток. Складання й розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання І віднімання числа 7 з переходом через десяток; розвивати вміння складати й розв'язувати задачі за схематичним записом їх умови; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с.35,завдання 178; 179) 
Завдання 178
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді — одноцифрові числа; двоцифрові числа.
Завдання 179
— Скільки всього іграшок подарували школярі малятам?
2.     Гра «Естафета»
Перевірка: 9; 5; 11; 16; 13. 9; 15; 11; 8; 13.
3.    Хвилинка каліграфи
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 1)13; 2; 13; 5; 13; 8;?;?.
2)  12; 7; 13; 7; 14; 7;?;?.
3)  15; 2; 15; 14; 3; 14; 13; 4; 13; ?; ?; ?.
4.    Математичний диктант
♦   Зменшіть число 13 на 4.
'   Чому дорівнює сума чисел 7 І 5?
•   Збільшіть число 8 на 5.
*   Знайдіть різницю чисел 14 і 5.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання і віднімання числа 7 з переходом через десяток.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота за підручником (с.36-37)
Завдання 180. 
Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали додавання і віднімання.
Поясніть прийоми додавання і віднімання чисел з переходом через розряд. Розкажіть таблицю додавання (віднімання) числа 2, починаючи від найбільшого результату. Назвіть тільки результати таблиці. Назвіть результати від найбільшого числа до найменшого.
Завдання 181
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах. Завдання 182
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює, як кожне з чисел розкласти на доданки так, щоб одним із доданків було число 7: 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17.
Завдання 183
Учні самостійно виконують розв'язання за зразком. Роблять висновок, що від перестановки доданків сума не змінюється.
Завдання 184
Учні складають задачі за схемами. Після цього учні працюють самостійно,
один учені, — іі.і .(іікрнгою ДОШКОЮ.
Завдання 185
Після складання  плану розв'язання  учні записують розв'язання самостійно. Учитель перевіряє.
Завдання 186
Учні будують прямокутник, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1.     Обчислення значень виразів
6 + 7-4            9 + 6-7            14-6-3            10 + 6-7
7+7-5              8+4-7              15-7+3           5+7-4
—  Складіть обернену до першої задачу із запитанням:   «На скільки менше...?».
3.    Складання й обчислення виразів
•    Перше число 8, друге 7. Знайди їх суму.
•   Сума двох чисел 13. Одне число 7. Чому дорівнює друге число?
4.    Офтальмологічна пауза
5.    Розв'язування логічних завдань
•   Двох друзів звати Іванко І Петрик. їх прізвища Іваненко та Петренко. Іванко старший Іваиеика на 1 рік. Назвіть ім'я та прізвище кожного хлопчика.
•   Хлопчики ріжуть соснову колоду.
а) Вони зробили 20 надрізів. Скільки можна зробити полін? (21)
б)  Вийшло 20 полін. Скільки було зроблено розпилів? (19)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Розкажіть таблицю додавання і віднімання числа 7.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (С. 36-37, завдання 187; 188). 

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2806 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть