загрузка...
Математика 2 кл. Урок 24. Складання й розв'язування задач за коротким записом їх умови. Квадрат - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 24. Складання й розв'язування задач за коротким записом їх умови. Квадрат
13:21
Математика 2 кл. Урок 24. Складання й розв'язування задач за коротким записом їх умови. Квадрат

Математика 2 кл. Урок 24. Складання й розв'язування задач за коротким записом їх умови. Квадрат

Мета: дати визначення квадрата; навчати будувати квадрат на папері в клітинку; розвивати увагу, мислення; удосконалювати обчислювальні навички; виховувати уважність.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 36-37, завдання 187; 188( 
Завдання 187
—  Прочитайте вирази з однаковими відповідями; відповідь — найменша з цифр; відповідь — число, що передує числу 8; сума цифр відповіді дорівнює 4.
Завдання 188
—  Розкажіть задачі за схемами І їх розв'язання.
2.     Робота за таблицями
3.     Гра «Добери»
—  Доберіть числа, щоб рівності були правильними.
*-4=6                       *-5=7
4.    Хвилинка каліграфії ( с. 37)
5.    Математичний диктант
•   Запишіть число, яке стоїть перед числом 40.
•   Запишіть число, що йде за числом 59.
•   Яке число стоїть між 39 і 41 ?
•   Запишіть число, в якому 6 дес. і 4 од.
•   Складіть і запишіть числа, використовуючи три задані цифри (2; 4; 9. 5; 8).
—  Чому в другому випадку можна скласти тільки 4 числа, а не 6, як в пе шому випадку?
•   Запишіть числа, що складаються:
а) з п'яти десятків і трьох одиниць;
б) з семи десятків І п'яти одиниць;
в) з чотирьох десятків! дев'яти одиниць.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо вчитися креслити квадрат.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота за підручником (с. 37-38) Завдання 189. Робота в групах
—  Знайдіть невідомий доданок.
Завдання 190. Робота в парах
Учні в кожному рядку знаходять «зайве» число. Завдання 191. Самостійне виконання завдання
Під час перевірки учні доводять правильність виконання завдання. (9 — 5 + + 9 = 13; 9 -5-9 = 5)
Завдання 192
Учні складають задачі за коротким записом. Після цього самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє. Задачі порівнюються.
Завдання 194. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають рівності; нерівності, у яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 195. Колективне опрацювання матеріалу
—  Побудуйте прямокутник за зразком. Виміряйте його сторони. Зробіть висновки.
Запам'ятай.' Прямокутник, у якого всі сторони рівні,  називають квадратом.
Завдання 196
—  Побудуйте два квадрати: 1-й — зі стороною 3 см, а 2-й — зі стороною, на 1 см довшою.
2.     ФІзкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
—  Обчисліть вирази. Підкресліть ті, у яких від'ємник 7.
12-7                  11-7                  7 + 6                    7 + 7                    13-6
17-7                  14-7                  15-7                     8 + 7                    16-7
2.     Розв'язування і порівняння задач
•   У віночку Олі 7 стрічок, а у Юлі — на 4 більше. Скільки стрічок у віночку Юлі?
•   У віночку Олі 7 стрічок. Це на 4 більше, ніж у Юлі. Скільки стрічок у віночку Юлі?
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
 На майданчику школи гралися 13 дітей. Коли прийшла 1 дівчинка, то хлопчиків і дівчаток стало порівну. Скільки хлопчиків і дівчаток було на майданчику спочатку? (7 хлопчикіа. (і дівчаток.)
•   У вазі стоять 5 гвоздик і 6 троянд. Чого у вазі більше — троянд чи гвоздик? (Троянд)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Що нового дізналися на уроці?
—  Яку геометричну фігуРУ називають квадратом?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 38, завдання 197; 198.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4758 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть