загрузка...
Математика 2 кл. Урок 25. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Розв'язування рівнянь - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 25. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Розв'язування рівнянь
13:23
Математика 2 кл. Урок 25. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Розв'язування рівнянь

Математика 2 кл. Урок 25. Таблиці додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток. Розв'язування рівнянь

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; вчити розв'язувати рівняння; розвивати мислення, увагу; виховувати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с.38, завдання 197; 198.) 
Завдання 197
—  Прочитайте приклади з одноцифровими відповідями; з двоцифровими відповідями.
Завдання 198
—  Скільки зошитів у клітинку придбала мама?
2.     Гра «Істина — брехня»
Якщо твердження істинне, учні великий палець руки піднімають угору, якщо хибне — вниз І називають правильну відповідь.
•   Сума чисел 50 і 9 дорівнює 49.
•   Різниця чисел 27 і 7 дорівнює 20.
•   63 зменшити на 60 буде 6.
•   Від 45 відняти 5 буде 20.
•   60 збільшити на 7 буде 47.
•   При відніманні числа ЗО від 39 дістанемо 0.
•   Кут — це геометрична фігура.
•   В одній годині 60 хвилин.
3.     Хвилинка каліграфи
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 11;9;7;5;?;?.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми складемо таблиці додавання І віднімання числа 8 з переходом через десяток.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 38-39) 
Завдання 199. 
Робота в групах Командна гра «Ланцюжок». 
Завдання 200
Учні коментують, як виконують порівняння.
Завдання 201. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали додавання і віднімання.
—  Поясніть прийоми додавання і віднімання чисел з переходом через розряд. Розкажіть таблицю додавання {віднімання) числа 2, починаючи від найбільшого результату. Назвіть тільки результати таблиці. Назвіть результати від найбільшого числа до найменшого.
Завдання 202
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 203
Учні виконують за зразком, пояснюють способи обчислення.
Завдання 204
Один учень біля дошки розв'язує рівняння і пояснює.
Завдання 205. Фронтапьне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.
Було — V
Зрізали — 9 6.
Залишилось — 8 6. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 206
Учні креслять ламану, один учень біля дошки пояснює, як обчислити довжину ламаної лінії.
2.     ФІзкультхвилинка
Раз— підняли руки вгору. Два — схилилися додолу. Не згинайте, діти, ноги. Як торкнетеся підлоги. Рпз, два. три, чотири — Треба знову прямо стати. П'ять, шість, сім, вісім — І спочатку починати.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
13-8 + 5                              15-8-4
16-8 + 3                               10-3 + 8
11-8-3                                  20-0-10
4+8-5                                   6+8-7
2.     Розв'язування задачі
З машини вивантажили 6 бідонів з молоком, і в ній залишилося тце 7. Скільки бідонів з молоком було в машині спочатку? На скільки менше бідонів вивантажили, ніж залишилося?
3.     Творча робота над задачами
—  Доповніть задачі так, щоб числа у відповідях були однакові.
а)  Олег приніс для класної бібліотеки П книжок, а Інна — * книжок. Скільки всього книжок принесли Олег та Інна?
б)   У Олі * книжок. Вона принесла до класної бібліотеки * книжок. Скільки книжок залишилося в ОлІ?
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач
•   У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у родині? (8)
•   Якщо курка стоїть на одній нозі, то її маса — 2 кг. Якою буде маса курки, якщо вона буде стояти на двох ногах?
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Розкажіть таблиці додавання І віднімання числа 8.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 39, завдання 207; 208.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2668 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть