загрузка...
Математика 2 кл. Урок 26. Перевірка дій додавання і віднімання. Знаходження периметрів трикутника і чотирикутника - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 26. Перевірка дій додавання і віднімання. Знаходження периметрів трикутника і чотирикутника
13:25
Математика 2 кл. Урок 26. Перевірка дій додавання і віднімання. Знаходження периметрів трикутника і чотирикутника

Математика 2 кл. Урок 26. Перевірка дій додавання і віднімання. Знаходження периметрів трикутника і чотирикутника

Мета: навчати учнів перевіряти додавання відніманням, а віднімання — додаванням; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження периметрів трикутника і чотирикутника; розвивати навички швидкої лічби; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 39,завдання 207;208)
Завдання 207
—  Прочитайте приклади а одноцифровими відповідями; з двоцифровими відповідями.
Завдання 208
—  Скільки поверхів має бути у новому будинку?
2.     Задачі у віршах
Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).
1)  8 + 7= 15                                               3) 4 + 7=11
2)  9 + 4=13                                                4) 13-2-3 = 8
3.     Хвилинка каліграфи (с. 39)
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного, проведемо самостійну роботу.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота за підручником (С 39-40) 
Завдання 209. Робота в групах. Усна лічба
Завдання 210. Усне виконання завдання
—  У якому наборі числа записані у порядку зростання (від меншого до біль того)? (45; 49; 51:68; 77; 90; 93)
Завдання 211
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади.
Запам'ятай!
Дію додавання можна перевірити відніманням: 8 + 5 = 13. 
Перевірка: 13-8 = 5 або 13-5 = 8.
Дію віднімання можна перевірити додаванням або відніманням: 13 — 8=5. 
Перевірка: 5 + 8-13 або 13-5-8.
Завдання 212
Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 213
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 214. Робота в парах
Учні вимірюють довжини сторін, один учень біля дошки поясшос, як обчислити периметр трикутника; чотирикутника.
Завдання 216. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
2.    Фізкультхвилинка
Руки в боки. Нахились вперед. Нахились назад, 1 направо, і наліво. Щоб нічого не боліло. Раз, два, три, чотири — Набираємося сили. Нахились, повернись. До товариша всміхнись.
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Обчислення значень виразів
—  Обчисліть. Випишіть вирази зі значеннями 13 і 6.
13-Ю     0 + 6     8 + 5      12-6    7 + 7      13-7    6 + 7      13-6   9 + 4      14-6 (0 + 6;      8+5;        13-7;      6+7;        9 + 4)
2.    Розв'язування і порівняння задач
•   У Яни було 15 грн. Вона витратила 10 гри на сік. Скільки грошей залишилось у Яии?
•   Яна купила сік за 10 грн, і в неї залишилося 5 грн. Скільки грошей було в Яни?
—  Складіть ще одну задачу, обернену до поданих.
3.    Офтальмологічна пауза
4.    Розв'язування логічних завдань
•   Дід, баба, онучка, собачка, кішка та мишка тягнули ріпку. Скільки рук тягнули ріпку? (6')
•   Запишіть усі двоцифрові числа, значення яких не змінюється від перестановки цифр у їхньому запису. (11; 22; 33; 44; 55:66: 77:88;99)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 40-41, завдання 217; 218.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2775 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть