загрузка...
Математика 2 кл. Урок 28. Таблиця додавання і віднімання чисел. Периметр квадрата - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 28. Таблиця додавання і віднімання чисел. Периметр квадрата
13:33
Математика 2 кл. Урок 28. Таблиця додавання і віднімання чисел. Периметр квадрата

Математика 2 кл. Урок 28. Таблиця додавання і віднімання чисел. Периметр квадрата

Мета: навчити учнів користуватися таблицею додавання і віднімання чисел; вчити обчислювати периметр квадрата; розвивати пізнавальну активність, уміння спостерігати і порівнювати, робити висновки, висловлювати власну думку; виховувати культуру розумової праці.
 
Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.    Перевірка домашнього завдання (с. 42-43,завдання 226;227) 
Завдання 226
—  Прочитайте, як знайшли периметр прямокутника. 
Завдання 227
—  Прочитайте вираз, відповідь якого записана однаковими цифрами; у відповіді є цифра 2; відповідь одноцифрове число.
2.     Робота за малюнком
— Знайдіть на малюнку квадрати.
3.     Робота над задачами
1) Уранці термометр показував 7 градусів тепла, а вдень 13 градусів тепла. На скільки градусів підвищилася температура вдень?
2) Уранці термометр показував 7 градусів тепла. Опівдні температура підвищилася на 6 градусів. Скільки градусів тепла показував термометр опівдні?
4.     Хвилинка каліграфи (с. 43)
III.    ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як знайти периметр квадрата.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с, 43-44)
Завдання 228. Усне виконання завдання
Учні знаходять за таблицею результати додавання і віднімання.
Завдання 229
Учні коментують, як виконали обчислення.
Завдання 230. Усне виконання завдання Утвори істинні висловлювання:
•   якщо від суми відняти один із доданків, то...;
•   якщо від зменшуваного відняти різницю, то...;
•   якщо до від'ємника додати різницю, то...
Завдання 231. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 232
Під  час  повторення   умови  один   учень  креслить  схему  і   пояснює
розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє.
Завдання 233
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 234. Колективне опрацювання матеріалу
—  Накресліть квадрат зі стороною 4 см. Знайдіть його периметр. Периметр квадрата обчислюється так:
Р=а+а+а+а
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Гра «Істина — брехня»
—  Які твердження правильні?
•   Будь-який квадрат — це прямокутник.
•    Будь-який прямокутник — цс квадрат.
•   Будь-який чотирикутник — це многокутник. (Правильні — перше і третє твердження.)
2.     Творча робота над задачею
У першій команді 9 боксерів, а в другій — на 3 більше. Скільки боксерів у другій команді?
Замініть слово більше словом менше і розв'яжіть задачу.
3.     Обчислення значень виразів
7+6-4                  11-5+1                6+7-5                  8+5+2
15-7 + 3               9 + 4-7               15-7 + 6              8 + 4-6
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних завдань
•   Петрик, Андрій і Романко — брати. Петрику і Романкові разом 8 років, а Андрію і Романкові разом 10 років. Хто з дітей найстарший, якщо Романко наймолодший? (Найстарший — Андрій.)
•   Побудуйте прямокутник, ширина якого 2 см, а довжина 6 см. Проведіть у ньому 2 відрізки так, щоб утворилися квадрати. Знайдіть суму периметрів цих квадратів. (Р = 2 + 2 + 3 + 3 + 2 + 2 + 3 + 3 = 20 см)
•   За схемою  □ — □= 5 доберіть такі числа, щоб рівність була правильною. Запишіть 5 таких рівностей. (10 — 5 = 5; 11—6 = 5; 12 — 7 — 5; 13 — 8=5; 14-9=5)
•   У класі ЗО учнів. На урок образотворчого мистецтва фарби принесли 18 учнів, а олівці — 20 учнів. Скільки учнів принесли па урок і олівці, й фарби? (18 + 20-30 = 8)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Як обчислити периметр квадрата? Наведіть приклади.
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 44, завдання 235; 236.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3095 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть