загрузка...
Математика 2 кл. Урок 29. Розв'язування задач двома способами (ознайомлення) - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 29. Розв'язування задач двома способами (ознайомлення)
13:35
Математика 2 кл. Урок 29. Розв'язування задач двома способами (ознайомлення)

Математика 2 кл. Урок 29. Розв'язування задач двома способами (ознайомлення)

Мета: навчати учнів розв'язувати задачі двома способами; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 44,завдання 235;236) 
Завдання 235
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді одноцифрові числа; двоцифрові числа.
Завдання 236
—  Прочитайте,  як  ви  знайшли периметр прямокутника і периметр квадрата.
2.     Гра «Мовчанка»
3.     Хвилинка каліграфи (с. 45)
4.     Математичний диктант
•   Запашіть число, у якому 8 дес. і 6 од.
•   Запишіть найменше одноцифрове число.
•   Запишіть найбільше двоцифрове число.
•   Запишіть суму чисел 9 і 6; 8 і 7.
•   Запишіть різницю чисел 14 і 5; 12 і 6.
•   Збільшіть 6 на 8.
•   Зменшіть 16 на 9.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі двома способами.
IV.    ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с. 44-46)
Завдання 237. Робота в групах
—  Знайди невідоме число.
Завдання 238. Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки.
Завдання 239
Письмове виконання завдання з коментуванням.
Завдання 240. Колективне опрацювання матеріалу
Завдання 241
Учні розв'язують задачу різними способами, користуючись схемами.
Завдання 242
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
Завдання 243. Коментоване розв'язування завдання
Завдання 244. Робота в парах
Користуйтеся посібниками за новими підручниками: гдз математика для нових 5 класів та гдз укр мова автора Глазової.
Учні вимірюють довжини сторін, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр трикутника і чотирикутника. — Периметр якої фігури більший І на скільки?
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.    Робота над задачею
На урок трудового навчання принесли 7 аркушів зеленого паперу і 5 — жовтого. На аплікацію витратили 4 аркуші. Скільки аркушів залишилося?
Розв'язання
1)7 + 5 = 12 (арк.)
2)12-4-8 (орк.)
Відповідь: 8 аркушів.
— Розв'яжіть задачу іншим способом.
2.     Обчислення значень виразів
8-2 + 7                10 + 5-9                14-7 + 2                 15-7-3
9-4+7                  13-4 + 5                12-9 + 8                 10+7-9
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
Три учениці — Тополина, Березіпа і Кленова — посадили біля школи три дерева: берізку, тополю і клен. Причому жодна з них не посадила дерево тієї породи, від якої пішло її прізвище. Деревце якої породи посадила Кленова, якщо це була не берізка? А які дерева посадили Тополина і Березіна? Відповідь:
•  Побудуйте 4 чотирикутники і проведіть у кожному відрізок так, щоб утворились:
а)два трикутники; б)трикутник і чотирикутник; в)два чотирикутники; г)трикутник і п'ятикутник.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
— Як оцінюєте свою роботу на уроці?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 45-46, завдання 245; 246.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2854 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть