загрузка...
Математика 2 кл. Урок 30. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі на дві дії - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 30. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі на дві дії
13:37
Математика 2 кл. Урок 30. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі на дві дії

Математика 2 кл. Урок 30. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Задачі на дві дії

Мета: ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах, які містять дужки; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до предмета, дбайливе ставлення один до одного, етичні навички.

Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
П рол унав дзві нок, Починається урок. Працюватиме старанно. Щоб почути у кінці. Що у нашім другім класі Діти — просто молодці!
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 45-46, завдання 245; 246)
Завдання 245
—  Прочитайте розв'язання задачі двома способами. 
Завдання 246
—  Прочитайте, як знайшли периметр квадрата зі стороною 12 дм.
2.    Усна лічба
1) Цікаві рамки.
2) Обчисліть усно.
*   Знайти суму чисел 5 і 2. Відняти її від числа 10.
*   До числа 8 додати різницю чисел 9 і 3.
Учитель. Якщо треба додати чи відняти суму або різницю чисел, то її за писують у дужках.
10-(5 + 2)                      8 + (9-3)
3.     Хвилинка каліграфи
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
2; 3; 6; 7; 10; 11; ?;?;?;?.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з порядком виконання дій у ви разах, які містять дужки.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с,46-47)
Завдання 247. Робота в групах
—  Заповніть чарівні квадрати.
—  Іноді дії у виразах можна виконувати не по порядку. Дія, що виконується першою, береться в дужки: ( ). Ці значки не прості, а чарівні. їх застосовують, щоб змінити порядок виконання дій у виразах.
Якщо у числовому виразі є дужки, то першою завжди виконують ту дію, що в дужках.
17-(4 + 5) = 17-9 = 8
Вираз читають так: «Від 17 відняти суму чисел 4 і 5».
Завдання 248
Учні читають вираз і обчислюють за зразком. Завдання 249
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює. Завдання 250. Самостійна робота
Під час перевірки учні читають рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак «менше».
Завдання 251
Ознайомившись з умовою задачі, учні вибирають вирази, що допоможуть дати відповіді, па кожпе питання задачі.
Завдання 252
Учні складають і розв'язують задачі за коротким записом, порівнюють задачі.
Завдання 253. Усне виконання завдання
—  Яка фігура не є многокутником?
2.    Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів з дужками
•   Від числа 12 відняти суму чисел 7 і 2.
•   До числа 8 додати різницю чисел 13 і 6.
2.     Робота над задачею
На стоянці було 12 автомобілів. Спочатку від'їхало 4 автомобілі, а потім — ще 3. Скільки автомобілів залишилося на стоянці? (Перевір відповідь, розв'язавши задачі/ іншим способом.)
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
•   У трьох братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сім'ї? (4)
•   Гуска має масу 3 кг. Якою буде її маса, якщо вона стане на одну ногу? (З кг)
•   Скільки двоцифрових чисел, що закінчуються цифрою 5, можна записати за допомогою цифр 5; 6; 7; 8? (55;65; 75; 85)
•   Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 8; 11; 9; 12; 10; 13;?;?.
3; 6;?;?; 15;?;?; 24;?;?.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 47, завдання 254; 255.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4806 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть