загрузка...
Математика 2 кл. Урок 31. Додавання числа до суми. Віднімання числа від суми - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 31. Додавання числа до суми. Віднімання числа від суми
13:40
Математика 2 кл. Урок 31. Додавання числа до суми. Віднімання числа від суми

Математика 2 кл. Урок 31. Додавання числа до суми. Віднімання числа від суми

Мета: навчати учнів застосовувати правила додавання числа до суми і віднімання числа від суми; вдосконалювати навички розв'язування задач на дві дії; виховувати Інтерес до предмета.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 47, завдання 254;255)
Завдання 254
—  Прочитайте вирази, у яких остання дія додавання; віднімання. 
Завдання 255
—  Скільки всього фруктів дала мама дітям? Скільки дітей було у мами? Які дані в задачі зайві? На яке питання не можна дати відповіді? Чому?
2.     Геометричний матеріал
—  Скільки трикутників на малюнках?
3.     Робота над задачею
В однієї білки 9 горіхів і стільки ж — в іншої. Скільки всього горіхів у білок?
Як зміниться розв'язання задачі, якщо в іншої білки на 2 горіхи менше?
4.     Хвилинка каліграфії (с. 47)
5.     Складання та обчислення значень виразів
•    Від число 12 відняти суму чисел 7 і 2.
•   До числа 8 додати різницю чисел 13 і 6.
•   Від числа 14 відняти різницю чисел 7 і 2.
•   До числа 8 додати суму чисел 3 і 6.
III-   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з правилами додавання числа до суми і віднімання числа від суми.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником (с 47-48)
Завдання 256. Коментоване розв'язування завдання Один учень біля дошки розв'язує і пояснює. Завдання 257
Учні «ланцюжком» читають вирази й обчислюють їх значення. 
Завдання 258. Колективне опрацювання матеріалу
Тато зловив 9 карасів і 5 линів, а син — 5 коропів. Скільки всього рибин зловили тато і син?
—  Задачу можна розв'язати виразом: (9 + 5) + 5.
Обчислимо зручним способом: (9 + 5) + 5 = 9 + (5 + 5) = 9 + 10 = * (р) 
Запам'ятай!!! 
Щоб додати число до суми двох чисел, достатньо додати це число до одного з доданків, а до отриманого результату додати Інший доданок.
Завдання 259. Коментоване обчислення значень виразів
Завдання 260. Колективне опрацювання матеріалу
Тато зловив 14 рибин, а син —5. Мама зварила юшку з 4 рибин. Яка кількість рибин залишилася?
Задачу можна розв'язати виразом: (14 + 5) —4.
Обчислимо зручним способом: (14 + 5) — 4 = (14 — 4)+5 = 10+ 5= 15 (р)
Запам'ятай! Щоб відняти число від суми двох чисел, достатньо відняти це число від будь-якого доданка, а до отриманого результату додати інший доданок.
Завдання 261. Коментоване обчислення значень виразів
Завдання 262
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачею
Уранці від корови надоїли 9 л молока, | а ввечері — на 1 л менше. З л молока з вечірнього удою залишили, | а решту продали. | Скільки літрів молока з вечірнього удою продали?
—  Прочитайте задачу. Поміркуйте, про що в ній ідеться. Прочитайте задачу частинами за рисками. Розв'яжіть її.
План розв'язування
1) Скільки літрів молока надоїли ввечері?
2) Скільки літрів молока з вечірнього удою продали?
2.     Обчислення значень виразів
14-6-6                                              14-(6-6)
7 + 6+1                                               7 +(5 + 1)
16-8+1                                             16-(8 + 1)
3.     Творча робота над задачею
—  Доповніть задачу так, щоб вона розв'язувалася двома діями. Розв'яжіть задачу.
В одному класі 7 комп'ютерів, а в іпшому — на 2 комп'ютери...
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач
•   Скільки кінців у 4 палиць? (8)
•   Колоду розпиляли на 3 частини. Скільки розпилів зробили? (2)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчилися на уроці?
—  З якими правилами обчислень ознайомилися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 48, завдання 263; 264.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4747 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть