загрузка...
Математика 2 кл. Урок 32. Додавання до числа суми. Віднімання суми від числа. Самостійна робота - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 32. Додавання до числа суми. Віднімання суми від числа. Самостійна робота
13:44
Математика 2 кл. Урок 32. Додавання до числа суми. Віднімання суми від числа. Самостійна робота

Математика 2 кл. Урок 32. Додавання до числа суми. Віднімання суми від числа. Самостійна робота

Мета: навчати учнів застосовувати правила додавання до числа суми і віднімання суми від числа; продовжити роботу над удосконаленням техніки усної лічби; формувати навички аналізу задачі; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, просторову уяву; виховувати спостережливість, допитливість.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 48, завдання 263;264)
Завдання 263
—  Прочитайте вирази та їх значення. 
Завданий 264
—  Прочитайте розв'язання задачі виразом. Яким способом ви його обчислили?
2.     Гра «Прочитай по-різному»
34 + 25                 9+7                      14-6                   68-43
3.     Усна лічба
4.     Хвилинка каліграфії (с. 49)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з правилами додавання до числа суми і віднімання суми від числа.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.     Робота за підручником (с.49-50)
Завдання 265
Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.
Завдання 266. Колективне опрацювання матеріалу
—  Складіть і розв'яжіть задачу за коротким записом.
—  Задачу можна розв'язати виразом: 8 + (2 + 7).
—  Обчислимо зручним способом: 8 + (2 + 7) = (8 + 2)+7 = 10 + 7 = 17. 
Запам'ятай! Щоб додати до числа суму двох  чисел, достатньо додати
до цього числа один із доданків, а до отриманого результату додати другий доданок.
Завдання 267 (з коментуванням)
Завдання 268
—  Складіть і розв'яжіть задачу за коротким записом.
—  Задачу можна розв'язати виразом: 15 — (5 + 3).
—  Обчислимо зручним способом:
15 - (5 + 3) - (15 - 5) - 3 - 10 - 3 - 7.
Запам'ятай/ Щоб відняти суму двох чисел від третього числа, достатньо відняти від цього числа один із доданків, а від отриманого результату відняти другий доданок.
Завдання 269 (з коментуванням)
Завдання 270. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу зі змінною.
Завдання 271. Робота в парах
Учні знаходять числа від 1 до 20. Записують пропущені числа.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Самостійна робота (див. додаток на с. 67)
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних завдань
■ На дереві сиділи три пташки. До них прилетіли ще дві пташки. Кіт підкрався й схопив одну пташку. Скільки пташок залишилося на гілці? (Жодної)
•   Сума трьох парних чисел дорівнює 12. Напишіть ці числа, якщо відомо, що доданки не є одними й тими самими числами. □ + □ + □= 12.(2 + 4 + 6 = 12)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  Які правила обчислень запам 'ятали?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 50, завдання 272; 273.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 32
Самостійна робота
1 варіант
1. Задача.
Ігор поклав у коробку 7 олівців і їх стало 15. Скільки олівців було у коробці?
2. Розв'яжи приклади.
37-17                 63-42                 44 + 20-4       98-(60+ 20)
36 + 33              57 + 31              78-30-8          52-12 + 40
3. Порівняй.
5дм*44см                     71дм*8м                      7м*71дм
2 варіант
1. Задача.
Після того, як із куща троянд зрізали 6 бутонів, на ньому залишилося ще 9 бутонів. Скільки бутонів троянд було на кущі спочатку?
2. Розв'яжи приклади.
54-30        86-34        90-70 + 60      13-(46-40) 
56 + 13     75-32        37+ (2+ 30)    100 -(56 -36)
3. Порівняй.
6дм*60см                     4м*39дм                      84см*9дм

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2865 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть