загрузка...
Математика 2 кл. Урок 36. Прийом округлення. Розв'язування задач за коротким записом - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 36. Прийом округлення. Розв'язування задач за коротким записом
13:57
Математика 2 кл. Урок 36. Прийом округлення. Розв'язування задач за коротким записом

Математика 2 кл. Урок 36. Прийом округлення. Розв'язування задач за коротким записом

Мета: пояснити учням сутність усного додавання і віднімання чисел способом округлення; вдосконалювати вміння складати і розв'язувати задачі за коротким записом, розв'язувати рівняння; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.
 
Хід уроку 
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 53, завдання 290;291)
Завдання 290
—  Прочитайте вирази, у яких відповіді — круглі числа; у відповіді 4 десятки; 8 десятків.
Завдання 291
—  Скільки лебедів плавало в озері?
2.     Розв'язування кругових прикладів
35 + 24                                 89-54                                  15 + 42
57-36                                    59-44                                  21 + 68
3.     Гра «Плюс 12»
16    0    20   33    65    14
4.     Гра «Мінус 30»
90   45    100   30    31    48
5.     Хвилинка каліграфії
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
11; 22; 33;...;...;...;...;...;...
6.     Математичний диктант
—  Запишіть вирази та обчисліть їх значення.
•   65 зменшіть на суму чисел 7 і 4;
•   30 збільшіть на суму чисел 9 і 8;
•   суму чисел 7 і 9 збільшіть на 52;
•   суму чисел 51 і 11 збільшіть на 7.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомом усного додавання і віднімання чисел способом округлення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с.53-54) 
Завдання 292. Робота в групах
Гра «Ланцюжок».
Завдання 293
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 294
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
Завдання 295. Колективне опрацювання матеріалу
— Кожне число за зразком замініть круглим числом. Візьміть до уваги: всі числа, що закінчуються цифрами 1; 2; 3; 4, округлюють до меншого; всі числа, що закінчуються цифрами 5; 6; 7; 8; 9, округлюють до більшого.
Завдання 296
Учні складають задачу за коротким записом. Після цього записують розв'язання самостійно.
Завдання 297. Коментоване розв'язування завдання Доцільно зробити креслення на дошці.
Завдання 298
Учні обчислюють ширину, будують прямокутник у зошиті, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.
2.    Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
18 + 4            47 + 7                  54 + 9                   32 + 9
67-40             33-10                   42-30                     39-32
2.     Робота над задачею
В автобусі їхало 20 пасажирів. На зупинці до салону зайшло ще 6 жінок і 7 чоловіків. Скільки пасажирів стало в автобусі? (Розв'яжіть задачу двома способами.)
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
•  Порівняйте ці 4 рядки чисел. Знайдіть і викресліть «зайвий» рядок. Чим ряди схожі? Чим відрізняється «зайвий» рядок від інших? Підказка! Яке число додається до попереднього числа кожного рядка?
(«Зайвий» рядок — третій, адже до кожного попереднього числа додається число І, а не 3.)
•   Термометр показує 20 градусів тепла. Яку температуру покажуть два таких термометри? (20 градусів)
•   Коли батькові було 26 років, Олі виповнилося 4 роки. Тепер Олі 11 років. Скільки років батькові? (11-4=7; 26+7=33)
•   Побудуйте такий прямокутник, ширина якого 3 см, щоб його можна було поділити на 2 квадрати. (Ширина 3 см, довжина в см.)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  З яким прийомом обчислень ознайомилися?
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 54, завдання 299; 300.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 4379 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть