загрузка...
Математика 2 кл. Урок 39. Усне віднімання виду 40-8. Розв'язування задач - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 39. Усне віднімання виду 40-8. Розв'язування задач
14:06
Математика 2 кл. Урок 39. Усне віднімання виду 40-8. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 39. Усне віднімання виду 40-8. Розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40 - 8; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати пізнавальний інтерес, уміння робити висновки, засновані на виконаних діях; виховувати почуття колективізму і взаємодопомоги, відповідальності.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 57, завдання 316; 317)
Завдання 316
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.
Завдання 317
—  Скільки сувоїв тканини залишилось у магазині? Прочитайте розв'язання задачі двома способами.
2.     Усна лічба
1) Гра «Угадай приклад».
Приклад записаний на дошці, закритий карткою з відповіддю. Діти називають різні приклади з цією відповіддю, намагаючись угадати приклад, записаний на дошці.
60 = ...;30 = ...
2) Заміна чисел — круглих десятків сумою за зразком.
50 = 40 + *;70 = *+10;40 = *+30;100 = 90+*.
3) Складання «ланцюжків». 70 —це 10 і 60
100 —це 10 і 90 60 —це 10 і 50
3.     Хвилинка каліграфії (с. 57)
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з прийомами обчислень для випадків віднімання виду 40- 8.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 57-58)
Завдання 318. Робота в групах Командна гра «Ланцюжок».
Завдання 319. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали віднімання.
40 - 8 = (30 + 10) - 8 = (10 - 8) + ЗО = 2 + ЗО = 32
Запам'ятай!
1) Кругле число розкладіть на доданки, один з яких дорівнює 10.
2) Від десяти відніміть одиниці.
3) Отриманий результат додайте до десятків, що залишилися.
Завдання 320 (усно)
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
20 - 5 = (10 + 10) - 5 = 10 - 5 + 10 = *
—  Від числа 20 треба відняти 5. 20 — це 2 десятки. Візьмемо 1 десяток — це 10 одиниць. Від 10 віднімемо 5, залишиться 5 одиниць. До 1 десятка додати 5 одиниць, буде 15.
—  Яку властивість використали?
Завдання 321. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.
Завдання 322. Фронтальне вивчення змісту задачі
Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.
Завдання 323
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює.
Завдання 324
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
2.    Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення з коментуванням
50-4                       70-7                       90-2                      100-5
Учні пояснюють так: «50-4: 50 — це 40 і 10, відніму 4 від 10, вийде б і 40, усього 46».
Особливу увагу потрібно звернути на віднімання декількох одиниць зі 100. Наприклад, 100-5. Пояснення: 100 — це 90 і 10 (пишуть під прикладом); віднімаємо 5 від 10, вийде 5; 90 та 5 — вийде 95.
2.     Обчислення за допомогою лінійки
—  Покажіть на метровій лінійці: перший десяток сантиметрів; другий; третій.
—  За допомогою шкали лінійки знайдіть різниці 10 - 3; 20 - 3.
3.     Робота над задачею
Насіння салату проросло за 28 днів, моркви — на 8 днів раніше, ніж салату, а помідорів — на 6 днів раніше, ніж моркви. За скільки днів проросло насіння помідорів?
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач (див. додаток на с. 68)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  З якими прийомами обчислення ознайомилися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 59, завдання 325; 326.

ДОДАТОК ДО УРОКУ 39
Розв'язування логічних задач
•   Дві дівчинки йшли з школи додому, а назустріч їм — три хлопчики. Скільки всього дітей йшли додому? (2 дівчинки)
•   У коробці є білі, сині й червоні кульки. Усього 6 кульок. Червоних кульок на 3 більше, ніж синіх. Скільки в коробці білих кульок? (1 с. + 4 ч. + 1 б. = = 6. Отже, білих —1 кулька.)
•   Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 1;3; 7; 13; 21;...;...
— Щоб продовжити ряд, потрібно встановити закономірність, за якою отримано кожне наступне число в цьому ряду. Назвіть ці числа. (1; 3; 7; 13; 21.) Скільки ще чисел потрібно записати в цьому ряду? (3) Як змінюються числа в цьому ряду? (Збільшуються.) Давайте дізнаємося, на скільки одиниць збільшено кожне наступне число порівняно з попереднім. На скільки одиниць збільшено друге число порівняно з першим? (На 2.) Третє число порівняно з другим? (На 4.) Запишіть, на скільки одиниць збільшено четверте число порівняно з третім і п'яте число — порівняно з четвертим. (Четверте — на 6, п'яте — на 8.) Запишіть у ряд числа, які показують, на скільки збільшували кожне наступне число. {На 2; 4; 6; 8.) Хто здогадався, яке наступне число буде в цьому ряду? (10) Що воно показує? {Число, яке йде за числом 21. буде на 10 більше; це число 31.) Назвіть два числа, які йдуть за числом 31. (43 і 57) Як отримали 43? (31 + 12) 57? (43 + 14)

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3381 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть