загрузка...
Математика 2 кл. Урок 40. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового виду 35-7. Розв'язування задач - 8 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 8 » Математика 2 кл. Урок 40. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового виду 35-7. Розв'язування задач
14:09
Математика 2 кл. Урок 40. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового виду 35-7. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 40. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового виду 35-7. Розв'язування задач

Мета: ознайомити учнів з різними способами віднімання виду 35 - 7; формувати вміння творчо працювати над задачею; розвивати математичне мовлення; виховувати акуратність та розуміння необхідності економного витрачання часу.

Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 59, завдання 325; 326.)
Завдання 325
—  Прочитайте пари виразів, які закінчуються тією самою цифрою; сума цифр відповіді дорівнює 9; 5.
Завдання 326
—  Скільки дисків було у брата?
3.    Хвилинка каліграфії (с. 59)
4.    Математичний диктант
—  Запишіть вирази і обчисліть їх значення, пояснивши способи обчислень.
•   Від 7 десятків відняти 7 одиниць.
•   Зменшуване 50, від'ємник 5. Знайдіть різницю.
•   Перший доданок 63, другий 9. Обчисліть суму.
•   Знайти різницю чисел 82 і 40.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з різними способами віднімання виду 35-7.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 59-60)
Завдання 327. Робота в групах Гра «Кращий обчислювач».
Завдання 328. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали віднімання. Запам'ятай!
1) Одноцифрове число розкладіть на зручні доданки.
2) Від двоцифрового числа одноцифрове віднімайте частинами.
Завдання 329
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 330
Учні «ланцюжком» розв'язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 331
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 332
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв'язання у зошити.
Решта учнів разом з учителем розглядають план розв'язання і визначають дії.
—  Скільки чоловіків було у команді?
—  Що відомо про кількість жінок?
—  Яку дію треба виконати?
—  Якою дією відповісти на питання задачі?
Завдання 333
Один учень біля дошки розв'язує і пояснює. 
х-5 = 10 
х=10 + 5 
х=15
2.    Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
13-7                            30-2
24 + 6                         27-8
2.     Робота над задачею
Брат, сестра і тато обкопували в саду дерева. Брат обкопав 7 дерев, сестра — 6, а тато — 20 дерев. Про що дізнаємось, якщо обчислимо значення виразів, складених за умовою?
7 + 6                           20-7                         20 + 7 + 6                   (20+ 6)-7
3.     Читання й обчислення значень виразів
(23+ 7)-4                                                 (30-4)+ 7
12+18-6                                                   80-5 + 7
(45+ 5)-3                                                 (60-2)+ 6
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач
•   Чебурашка, крокодил Гена і Шапокляк чекали потяг 3 години. Скільки годин чекав потяг кожен з них? (З години)
•   У відрі 9 л води. Чи вистачить цісї води, щоб наповнити 5 дволітрових банок? (Не вистачить.)
•   Побудуйте 2 прямокутники. Проведіть у кожному прямокутнику 2 відрізки так, щоб утворилися:
1) у першому — 2 трикутники і чотирикутник;
2) у другому — трикутник і 2 чотирикутники.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  З якими прийомами обчислень ознайомилися?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 61, завдання 334; 335.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3044 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть