загрузка...
Математика 2 кл. Урок 41. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування складених задач за коротким записом - 14 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Математика 2 кл. Урок 41. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування складених задач за коротким записом
13:06
Математика 2 кл. Урок 41. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування складених задач за коротким записом

Математика 2 кл. Урок 41. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Розв'язування складених задач за коротким записом

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів, уміння порівнювати числа, складати задачі за коротким записом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати у дітей почуття колективізму, взаємодопомоги, відповідальності.

ХІД уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с 61, завдання 334; 335)
Завдання 334
—  Прочитайте кругові приклади. 
Завдання 335
—  Розкажіть складену задачу та її розв'язання.
2.    Усна лічба 
1) 
2) Складіть задачу за виразом -10 — (23 + 7).
3) Є 1 м дроту. Скільки дроту залишиться, якщо відрізати 20 см?
3.     Гра «Де вставити знак"6ільше"»?
40-5[]35          100-З[]99
50-2[]49          40-8[]31
60-З[]47          90-8[]81
(60-3>47;40-8>31; 90-8>81)
4.     Хвилинка каліграфи
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 95; 90; 85; ?;?;?.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені прийоми обчислень, будемо розв'язувати складені задачі.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Робота за підручником (с. 61-62)
Завдання 336. Робота в групах
Командна гра «Ланцюжок*.
Завдання 337. Самостійна робота
Двоє учнів працюють за закритою дошкою.
— Розставте дужки так, щоб утворились істинні рівності.
(76 - 20) + 6 = 62           76 - (20 + 6) = 50
37-(21-4) = 20                (37-21)-4 = 12
Завдання 338. 
Самостійна робота
Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 339
Учні порівнюють за зразком, беручи до уваги, що пропущене число має бути круглим.
Завдання 340
Учні складають задачі за коротким записом. Після цього самостійно записують розв'язання. Учитель перевіряє.
2.     Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
63-20-3                              45-10-5
91-40-1                              63-20-7
45-10-9                              91-40-6
2.    Робота над задачею
У санаторії відпочивало 46 жінок, а чоловіків — на 7 менше. Скільки всього осіб відпочивали у санаторії?
3.     Офтальмологічна пауза
4.     Розв'язування логічних задач
•   Зоя несла від колодязя важке відро з водою. Ззаду неї йшли хлопчики: Петри-:, Павлик і Тарасик. Вона хлопчиків не бачила. Не дійшовши до будинку, дівчинка поставила відро і побігла додому, щоб покликати когось на допомогу. Поки Зоя бігала, один з хлопчиків заніс відро у двір. Коли дівчинка вийшла з хати, то побачила відро з водою і трьох товаришів.
—  Хто з вас приніс відро? Кому я повинна віддячити? — запитала вона. І Іетрнк сказав:
—  Я приніс відро. Павлик:
—  Я не приносив відра.
Тоді Зоя звернулася до Тарасика, знаючи, що він завжди говорить тільки правду:
—  Правду сказали хлопчики? Тарасик відповів:
—  Я не приносив. Л кожен з них сказав неправду.
Тоді Зоя здогадалася, хто приніс відро, і подякувала. Кому з хлопчиків подякувала Зоя? Щавлику)
•   У хлопчика було 40 марок. 8 марок з малюнками рослин він обміняв на 5 марок з малюнками тварин. Скільки марок стало у хлопчика? (40 — 8 + + 5 = 37)
•   Скільки двоцифрових чисел можна записати за допомогою цифр 1; 4; 6; якщо цифри в запису можуть повторюватися? (11; 44; 66; 14; 41; 16; 61; 46; 64 — 9 чисел.)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Які прийоми обчислень повторили на уроці?
—  Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 62, завдання 341; 342.


Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3068 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть