загрузка...
Математика 2 кл. Урок 42. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення виду 45-7; 53-9. Розв'язування задач - 14 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Математика 2 кл. Урок 42. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення виду 45-7; 53-9. Розв'язування задач
13:12
Математика 2 кл. Урок 42. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення виду 45-7; 53-9. Розв'язування задач

Математика 2 кл. Урок 42. Віднімання одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення виду 45-7; 53-9. Розв'язування задач

Мета: закріпити спосіб віднімання одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення; вчити розв'язувати задачі за допомогою виразу; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності.
Хід уроку
I.     ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с. 62, завдання 341;342.)
Завдання 341
—  Порівняйте пари прикладів у кожному стовпчику та їх відповіді. 
Завдання 342
— Скількох сосисок не долічилася мама?
2.     Гра «Чий ряд швидший?»
3.     Гра «Віконечка»
—  Уставте такі числа, щоб рівності стали істинними.
2 тижні = □ діб                       2 доби і 3 год = □ год
18 діб =  □ тижні □ дій            1 доба і 14 год = □ год
2 тижні 5 діб = П діб              30 год =  доб  год
4.     Хвилинка каліграфи
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
7; 7; 77; 77; 7; ...
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
—  Сьогодні на уроці ви вправлйтиметесь у відніманні одноцифрового числа від двоцифрового способом округлення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 
1.    Робота за підручником (с.62-63)
Завдання 343. Робота в парах
—  Розкладіть фломастери і підставки. Завдання 344. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали віднімання. 
45 - 7 = 45 - 10 + 3 - 35 + 3 - 38 53-9= 53- 10+ 1 =43+ 1 = 44
Завдання 345
Один учень біля дошки розв'язує І пояснює, як виконати віднімання способом округлення.
Завдання 346
Учні добирають числові дані та розв'язують задачу за допомогою виразу. Учитель перевіряє.
Завдання 347; 348
Під  час   повторення   умови   один   учень   креслить  схему  і   пояснює розв'язання. Задачі порівнюються.
2.     фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Робота над задачами
•   У шкільному театральному гуртку 24 хлопчики й 16 дівчаток. Четверо дітей не брали участі у виставі. Скільки дітей грало у виставі? Розв'яжіть задачу трьома способами. ( (24 + 16) — 4 = 36; (24 — 4) + 16 = = 36; (16- 4) + 24 = 36)
•   У саду посадили 26 кущів смородини, 18 кущів аґрусу, а малини — на 9 кущів менше, ніж смородини й аґрусу разом. Скільки кущів малини посадили?
2.     Офтальмологічна пауза
3.     Розв'язування логічних задач
•   Біля будинку ростуть 2 липи, 5 яблунь і 8 груш. Скільки всього плодових дерев росте біля будинку? (515 = 13)
•   Записано числа від 1 до 50. Скільки разів зустрічається цифра 3? 
(3; 13; 23; 30; 31; 32:33; 34:35; 36:37:38; 39:43 - 15 разів.)
•   Назвіть пропущені числа, 
а) 23; 33; 43; ; 63; 
б) 12; 7; 13; 7; 14; .
VI.  ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  Наведіть приклади використання прийому округлення під час віднімання одно цифрового числа від двоцифрового.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 63, завдання 349; 350.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3858 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть