загрузка...
Математика 2 кл. Урок 43. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Знаходження значень виразів, у яких двічі повторюється та сама буква - 14 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Математика 2 кл. Урок 43. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Знаходження значень виразів, у яких двічі повторюється та сама буква
13:16
Математика 2 кл. Урок 43. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Знаходження значень виразів, у яких двічі повторюється та сама буква

Математика 2 кл. Урок 43. Закріплення віднімання двоцифрових чисел. Знаходження значень виразів, у яких двічі повторюється та сама буква

Мета: закріпити навички учнів віднімання двоцифрових чисел; вчити знаходити значення виразів, у яких двічі повторюється та сама буква; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності.

Хід уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.    Перевірка домашнього завдання (с. 63, завдання 349; 350)
Завдання 349
—  Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак «більше»; знак 4 менше».
Завданий 350
—  Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей.
2.     Гра <«Угадай число»
3.     Робота над задачею
У млині змололи 52 кг пшениці. Дістали борошно і 5 кг висівок. Скільки кілограмів борошна дістали?
4.     Хвилинка каліграфії (с. 63)
—  Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 
6; 6; 66; 66; 6;...
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як віднімати число від суми.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.     Робота за підручником [с.63-64)
Завдання 351
Учні складають І розв'язують задачу за виразом: 21—(3 + 5).
Завдання 352. Робота в групах
Учні розв'язують чарівний «ланцюжок».
Завдання 353. Коментоване розв'язання кругових прикладів
Учні використовують різні способи обчислення.
Завдання 354. Робота в парах
Учні знаходять значення виразу із двома змінними.
Завдання 355. Усне виконання завдання
—  Розгляньте креслення. На які многокутники поділено п'ятикутник?
—  Назвіть усі фігури. Знайдіть периметри квадрата і найменшого трикутника.
Завдання 356. Усне виконання завдання
—  У якому випадку сума чисел буде дорівнювати першому доданку? (Якщо перший доданок дорівнює 0.) Другому доданку? (Якщо другий доданок дорівнює 0.)
—  У якому випадку різниця чисел буде дорівнювати нулю? {Якщо зменшуване дорівнює від'ємнику.) Зменшуваному? (Якщо від'ємник дорівнює 0.)
Завдання 357
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 358
Порівняння задач 357 і 358.
2.    ФІзкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення зручним способом
(36+ 27)-16                     (58+ 34)-24                     (25+ 45)-50
2.    Робота над задачею
Гончар виготовив 27 горщиків і 23 вази. Після випалювання в печі 6 виробів потріскалося. Скільки виробів залишилося після випалювання?
3.     Геометричний матеріал
—  Побудуйте квадрат зі стороною 4 см та іпший прямокутпик з таким самим периметром.
Р = 4 + 4 + 4 + 4 = 16 (см); 16 : 2 = 8 (см) — півпериметра. 
Отже, сторони прямокутника: 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5 см.
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач
• Три хлопчики — Кирило, Мишко і Дмитрик — з'їли апельсин, грушу і мандарин. Коли їх запитали: «Хто що їв»?, вони пожартували І відповіли загадково.
Кирило: «Мишко з'їв апельсин, а Дмитрик грушу». Мишко: «Кирило з'їв апельсин, і Дмитрик апельсин».
Потім Дмитрик додав, що в першій і другій відповідях одна частина правильна, а друга — ні. Що з'їв кожен з хлопчиків?
Відповідь. Кирило з'їв апельсин, Мишко — мандарин, а Дмитрик — грушу.
•   Із чисел 10; 15; 17; 20; 22; 28; 31; 35 доберіть такі три числа, сума яких буде дорівнювати 70. (15 + 20 + 35 = 70; 20 + 22 + 28 = 70; 17 + 22 + 31 = 70)
•   Назвіть «зайве» число та обґрунтуйте свій вибір. 
13   52   64   22   28 (22)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
—  Чого навчалися на уроці?
—  Яке завдання здалося складним?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 64, завдання 359; 360.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 2561 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть