загрузка...
Математика 2 кл. Урок 44. Усне додавання виду 27+16. Складання задач за виразом - 14 Ноября 2013
Главная » 2013 » Ноябрь » 14 » Математика 2 кл. Урок 44. Усне додавання виду 27+16. Складання задач за виразом
13:19
Математика 2 кл. Урок 44. Усне додавання виду 27+16. Складання задач за виразом

Математика 2 кл. Урок 44. Усне додавання виду 27+16. Складання задач за виразом

Мета: пояснити спосіб додавання виду 27 + 26; формувати вміння застосовувати прийоми усного додавання двоцифрових чисел у процесі розв'язування прикладів І задач; удосконалювати вміння розв'язувати текстові задачі вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.

ХІД уроку 
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завдання (с.64, завдання 359; 360)
Завдання 359
—  Прочитайте відповіді в порядку спадання. 
Завдання 360
— Скільки всього книг стояло на полицях?
2.     Гра «Мовчанка»
3.    Усна лічба
1) Збільшіть на 12. 17 0 30 44 65 16
2) Зменшіть на ЗО. 80 55 100 30 3146
4.     Хвилинка каліграфи
— Запишіть числа в порядку спадання. 
13; 43; 82; 19; 68; 81.
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як виконувати додавання виду 27 + 16.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.    Робота за підручником (с. 64-65)
Завдання 361. Робота в групах
—  Обчисліть усно. Завдання 362
Учні замінюють числа сумою розрядних доданків за зразком, коментують хід виконання завдання.
Завдання 363. Колективне опрацювання матеріалу
—  Розгляньте, як виконали додавання. Запам'ятай!
1) Розклади числа па розрядні доданки.
2) До десятків додай десятки.
3) До одиниць додай одиниці.
4) Отримані результати додай.
Завдання 364
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах. Завдання 365
Після складання плану розв'язання учні записують розв'язання самостійно.
Завдання 366
Під час повторення умови один учень креслить схему і пояснює розв'язання. Після цього учні самостійно записують розв'язання. Учитель перетряс.
Завдання 367
Учні складають задачу за виразом: 59 —(23 + 16).
2.    Фізкультхвилинка
V.    УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Обчислення значень виразів
25 + 67             56+18             77+14               43 + 38
17+18              10+14              18 + 14             18 + 19
2.     Робота над задачею
У швейній майстерні 18 котушок сірих ниток, білих — на 26 котушок більше, ніж сірих, а чорних — на 37 більше, ніж білих. Скільки котушок чорних ниток?
3.     Геометричний матеріал
Побудуйте такий прямокутник, ширина якого 3 см, щоб його можна було поділити на 2 квадрати. (З см + 3 см = 6 см — довжина.)
4.     Офтальмологічна пауза
5.     Розв'язування логічних задач
•   У Тетяики було 5 горіхів. Один вона віддала братові, і у них стало горіхів порівну. Скільки горіхів було у брата спочатку? (З горіхи)
•   Віра, Ніна й Оля гралися ляльками. Вони одягнули своїх ляльок — одну в пальто, другу в куртку, а третю в сукню. Коли мама запитала дівчаток, що вони одягнули на своїх ляльок, то діти вирішили пожартувати, й одна з них сказала: *Віра одягнула на ляльку сукню, а Оля — пальто». Друга відповіла: «Віра наділа на ляльку пальто, і Ніна — теж пальто». Потім дівчатка додали, що і в першій, і в другій відповіді одна частина правильна (істинна), а друга — неправильна (хибна). Чия лялька в сукні, чия — в пальті, а чия — в куртці? (Якщо Віра одягнула на свою ляльку сукню, Оля не могла одягнути на свою ляльку пальто, тому що в другій відповіді пальта згадана двічі. Отже, в першій відповіді істинне те, що Віра одягнула на ляльку сукню, а пальто одягнула на ляльку Ніна. Оля одягнула на свою ляльку куртку.)
•   Сума двох чисел — 20. Якщо від одного числа відняти 4, а до другого додати 4, то обидва доданки будуть рівні. Знайди ці числа. 
(4 + 4 = 8; 20 — 8  = 12, числа 6 і 14)
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 65, завдання 368; 369.

Категория:
поурочные конспекты уроков
| Просмотров: 3015 |
gdz-masters.org © 2016 Яндекс.Метрика
Закрыть